Vajinismus TedavisiVAJİNİSMUS TEDAVİSİCinselliği Ertelemeyin! ÖzğürleşinMenü

Dr. Şenay Eserdağ

Dr. Şenay Eserdağ

Dr. Şenay Eserdağ İstanbul’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2002 yılında girdiği Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni burslu olarak okudu ve 2008 yılında tıp fakültesini dereceyle bitirdi. Girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda (TUS) başarılı olarak Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ihtisasına başladı, aynı zamanda  Hera Klinik’te vajinismus tedavileri konusunda çalıştı.

2012-2014 yılları arasında Mardin Kızıltepe Devlet hastanesinde uzman doktor olarak mecburi hizmetini tamamladı. Cinsel terapiler, tıbbi hipnoz ve regresyon hipnoterapileri konusunda çok sayıda eğitim ve sertifikalar aldı. 2011 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nden Aile Danışmanlığı eğitimi ve sertifikası aldı. 2013 yılında kurulan HERA Vajinismus Tedavi Derneği İstanbul Şubesi Başkanı oldu.

Dr. Şenay Eserdağ Avrupa cinsel Sağlık Topluluğu (ESSM) (European Society of Sexuel Medicine) tarafından verilen eğitimleri tamamladı ve girdiği sınavda başarılı olarak Cinsel Tıp Avrupa Board Diploması'na ('Fellow') sahip cinsel terapist ünvanını aldı.

2018 yılında TC Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversite’sinden Hipnoterapi eğitimleri alarak Hipnoterapist sertifikası sahibidir. Yine, 2018 yılında aynı üniversiteden Akupunktur tedavileri üzerine eğitimler alarak, bu alanda da sertifika sahibi akupunkturisttir. 

Uz. Dr. Şenay Eserdağ halen İstanbul Nişantaşı’ndaki muayenehanesinde, eşi Jinekolog ve Cinsel Terapist Dr. Süleyman Eserdağ ile birlikte özellikle vajinismus tedavileri konusunda çalışmaktadır.
İki erkek çocuk annesidir. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir.

İstanbul Hera Valikonağı Caddesi No:52/7 Nişantaşı - İSTANBUL

Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiCinselliği Ertelemeyin! Özğürleşin
0850 303 2000