vaginismus centerAzərbaycan VaginizmArabia Vaginismuscentre vaginismeDie Vaginismus – Behandlung

Vajinismus Ankara

Vajinismus Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde daha fazla merkezler tarafından çözümlense de, aslında sorun tüm ülke genelinde oldukça yaygındır. 2006’da ülkemizde yapılan bir bilimsel çalışmaya göre ülkemizde her 10 kişiden birisi bu sorunla yüz yüzedir. İstatistiksel olarak baktığımızda batılı ülkelerde vajinismus görülme oranları genel olarak % 1’in altındadır.

Ankara’da Vajinismus Tedavileri

Pek çok vajinismus tedavi merkezinde, vajinismus tedavileri 6 ayı bulabilmektedir. Bu süreç hastalar için oldukça zor, sıkıcı bulunmakta ve tedaviyi bırakma sebebi olmaktadır. Diğer taraftan verilen ‘Parmak Egzersizleri’ de çiftler açısından itici gelmektedir.

Vajinismus – “Hasta Dostu” Vajinismus Tedavi Yöntemleri 
Günümüzde çok daha rahat ve kısa bir şekilde bilimsel yollarla vajinismus sorunundan kurtulabilmek mümkün hale gelmiştir. Üstelik de klasik parmak egzersizlerine gerek kalmadan…

“Hasta Dostu” yöntemler  olarak bilinen bu tedavilerdeki amaçlar; doğru bilgilendirme ile korkuları ve yersiz endişeleri yenmek, parmak egzersizi olmaksızın pelvis kaslarını kontrol edebilmeyi öğretmek ve kasılmaların zaman içerisinde azalmasını sağlamaktır.

Vajinismus tedavi merkezi seçiminde sorunu yaşayan çiftlerin iyi bir araştırma yapmalarını öneririz. Vajinismus sorunu, doğru ve bilimsel yöntemler sayesinde günümüzde kısa sürede çözümlenebilmektedir. Bu şekilde günde 1,5-2 saatlik yoğunlaştırılmış bir tedavi süresi ile, hastalar için son derece rahat uygulanan, kolaylaştırılmış vajinismus egzersizleri sayesinde ortalama 3 günde sonuca ulaşabilmek mümkün hale gelmiştir.

Sorun Kalıcı Olarak Çözümlenebilir 
Hasta dostu cinsel tedavilerin bir diğer iyi tarafı da vajinismus sorununun bilimsel yoldan KALICI şekilde çözüme kavuşmasıdır.  Çünkü yapılan egzersizler araba kullanmayı, yüzmeyi, yazı yazmayı öğrenmek gibidir. Zaman içerisinde unutma diye bir şey olmaz.

Vajinismus Tedavisi “Bireye Özel” Olmalıdır
Vajinismus tedavileri kişiden kişiye değişkendir. Çünkü herkesin probleminin derecesi diğerinden farklı olabilir.

Dünyada en sık kullanılan vajinismus tedavi yöntemleri arasında Bilişsel – Davranışsal cinsel terapiler ve çok nadiren de gerektiği durumlarda cerrahi yöntemler bulunmaktadır. Herkese tek ve standart bir tedavi protokolünün uygulanmaması başarıyı arttıran diğer bir faktördür. Yani vajinismus sorununun kaynağı ne olursa olsun; bilimsel tedavi yöntemleri ile kesin çözüm kaçınılmaz olmaktadır.

Vajinismus ancak ve ancak doğru tedavi teknikleri ile kesin çözüme kavuşan bir cinsel sorundur. Bilimselliği kanıtlanmamış, kişiye veya çifte uygun olmayan yöntemler umutsuzlukla sonuçlanmaktadır. Bu da maddi ve manevi bir kayıp demektir. Vajinismus için kesin çözüm yolları ancak ve ancak bilimsel ve etik yöntemlerden geçer.