Vajinismus tedavisi sonrası hayat başkadır. Sizi belki de şu an hayal bile edemeyeceğiniz bir dönem beklemektedir. Vajinismus tedavisi sonrası dönemde hayatınızda son derece olumlu gelişmeler olacaktır. Bu bölümde kliniğimizde vajinismus tedavisi sonrası dönemde neler yaşayacağınızı ve neler hissedeceğinizi sizlerle paylaşacağız.

Vajinismus, Öğrenilmiş Bir Çaresizliktir

Bizler vajinismus hastalığını kişilerin yaşadıkları bir çeşit kazanılmış başarısızlık, veya öğrenilmiş çaresizlik olarak görmekteyiz. Yani işlerinde, eğitim hayatlarında, sosyal yaşantılarında bir sorun olmayan insanların, cinsellik gibi aslında pek çok kişinin, hatta okuma yazma bilmeyen insanların bile tatmin edici bir şekilde yaşayabildiği bir deneyimi yaşayamamaları, kendilerine olan güvenlerini sarsmakta, mutsuz ve başarısız hissetmelerine sebep olmaktadır. Bu yüzden vajinismus zaman içinde kişilerin yalnızca cinsel yaşantılarını değil, hayatlarının her alanını etkileyen bir probleme dönüşür.

Hayatlarında her ne kadar mutlu olmayı, gülmeyi, güzel işler yapmayı deneseler ve başarılı olmak için sürekli çalışsalar bile beyinlerindeki sabit bir düşünce kendilerini sürekli rahatsız eder ve huzursuzluk verir. Bu sabit düşünce, cinsel başarısızlıktır.

Vajinismus tedavisi sonrası eşleriyle rahat bir şekilde ilişkiye girebilmek, vajinismus hastalarının yaşamlarında bir dönüm noktası olmaktadır. Hayata yeniden sımsıkı bağlanma, geçmişteki kötü anıları geride bırakma, hayata normal bir çift olarak devam edebilme evlilik veya beraberliklerindeki yeni yaşam enerjisi haline gelmektedir.

Tedavi Sonrası Dönemde Eşinizle İlişkileriniz Daha İyiye Gidecektir

Kliniğimizde cinsel tedavi gören vajinismus hastalarımız tedavi sonrasında kendi cinsellikleri ile barışmakta, cinselliğe olan bakışları değişmekte, partnerleriyle ilişkileri daha iyiye gitmektedir.

İlginçtir ki cinsel terapi sonrası vajinismus sorununu yenen hastalarımızın kendilerine bakışları dahi değişmektedir. Cinsel tedavi sonrası hastalarımız kendilerini daha feminen görmekte, giyimleri, duruşları, makyajları, oturuşları dahi değişmekte, hayatlarındaki bu en büyük korkularını yenmenin verdiği rahatlık ve mutluluk tüm ruhlarına işlemektedir.

Bu değişiklikleri dışarıdan bile fark etmek rahatlıkla mümkün olmaktadır. Hatta hastalarımızdan vajinismus tedavisi sonrası aldığımız geri bildirimlerde iş arkadaşları tarafından “sende değişiklikler görüyorum, eskisi gibi sinirli ve gergin değilsin, artık çok daha sakin ve rahat bir halin var, hayırdır hayatında ne değişti?” gibi değerlendirmeler yapıldığını ve bunlara hastalarımızın tatlı bir gülümseme ile cevap verdiklerini işitmekteyiz.

Ayrıca Hera Klinik’te cinsel terapi ile vajinismus hastalığını yendikten sonra;

  • Vajina içine fitil, tampon yerleştirebileceksiniz,
  • Sağlıklı kadınlar gibi jinekolog kontrollerine gidebilecek; rahat bir şekilde vajinal(jinekolojik) muayene ve pap smear tetkiklerinizi yaptırabileceksiniz,
  • Dilerseniz ileri zamanlarda normal doğum yapabileceksiniz,
  • Zaman içinde cinsel ilişkide duyduğunuz haz ve tatmin artacak, cinselliğin önemini ve anlamını çok daha iyi kavrayacaksınız.

Kliniğimizde vajinismus tedavisi görüp, 3 – 4 gün gibi çok kısa bir süre içinde yıllardır yaşadıkları bu sorunlarından kalıcı olarak kurtulan hastalarımız hepsi kendilerine aynı soruyu sormaktadır:

Biz niye bu kadar beklemişiz, bu kadar kolay mı olacaktı, keşke çok daha önce gelseydik…

Maalesef vajinismus sorunlarının üzerini örtüp cinsel tedavilerini erteleyen, tedavilerden yıllarca kaçınan ve yıllarca bu ağır yükü gereksiz yere omuzlarında taşıyan hastalar, bu kadar kolay ve kısa bir zaman içinde sorunları çözüldüğünde “keşke çok daha önceden gelseydik, kendi başımıza aşacağımız bir durum değilmiş” demekten kendilerini alamazlar.

Yanlış Veya Eksik Tedaviler Umut Kırıcıdır

Hastaların pek çoğu maalesef gittikleri yanlış yerlerde uygulanan, tecrübe ve bilgi sahibi olmayan hekimler tarafından yapılan yanlış tedavilerin kurbanı olmakta, sorunları çözülmek bir yana daha da büyümekte, hekim ve cinsel terapistlere olan güvenleri azaldığından ötürü de sonraki zamanlarda tedavileri düşünmemekte, evliliklerini aseksüel şekilde sürdürmeyi tercih etmektedirler.

Eğitim düzeyi yüksek olsa bile, hastalarımız arasında cinci hocalara, türbelere, şarlatanlara giden pek çok çift bulunmaktadır. Maddi ve manevi kayıplara uğramamak için vajinismus ve diğer cinsel sorunlar ile ilgili bilimsel çalışan doğru adresi baştan bulmak son derece önemlidir. Vajinismus ve diğer cinsel sorunlar doğru merkezde, doğru cinsel tedavi ile %100 çözümü olan problemlerdir.

İlk yapmanız gereken bu konuda bilimselliği olan merkezleri araştırmak, daha sonra da bir an önce tedaviye karar vererek harekete geçmek yani tedaviye başlamak. Göreceksiniz ki; siz de tedavi ettiğimiz tüm hastalarımız gibi bu sorununuzdan en kolay ve en rahat bir şekilde kurtulacaksınız.

Zaman içinde hamile kalmanız ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmeniz geçmişte yaşamış olduğunuz tüm bu sıkıntıların üzerini örtecektir.