İlk kez 2003 yılında Ankara’da Dr. Süleyman Eserdağ tarafından açılan Hera Klinik, daha sonrasında İzmir ve İstanbul şehirlerine de açılarak hizmet alanını genişletmiştir.

Dr. Süleyman Eserdağ, halen İstanbul Nişantaşı kliniğinde eşi Dr. Şenay Eserdağ ile birlikte hastalarını kabul etmektedir. Başta vajinismus tedavileri olmak üzere çeşitli cinsel sorunlar ve genital bölge estetiği üzerine çalışmakta, aynı zamanda İzmir ve Ankara kliniklerine de danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. İzmir kliniğinde, Op. Dr. Mazhar Eserdağ hasta kabulünü sağlamaktadır.

Vajinismus Tedavisi İzmir – Op. Dr. Mazhar Eserdağ

İzmir’de vajinismus tedavisi başta olmak üzere, cinsel tedaviler konusunda verilen hizmetler Aile Danışmanı ve Avrupa Board Sertifikalı(Fellow – Cinsel Terapist) Op. Dr. Mazhar Eserdağ öncülüğündedir.

Dr. Mazhar Eserdağ aynı zamanda 2018 yılında TC Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversite’sinden Hipnoterapi eğitimleri almış, ‘Hipnoterapi Uygulama Sertifikası’ sahibi olmuştur. Yine, 2018 yılında TC Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversite’sinden Akupunktur tedavileri üzerine eğitimler alarak, bu alanda da sertifika sahibi olmuştur. Hipnoterapi ve akupunktur tedavilerini özellikle vajinismus hastalarında uygulamaktadır.

İzmir – Alsancak ofisimize, İzmir ve ilçelerinin yanı sıra Manisa, Denizli, Aydın, Muğla, Balıkesir, Çanakkale, Antalya gibi şehirlerden hastalarımız da başvurmaktadır.

İzmir, Ankara ve İstanbul kliniklerinde uygulanan tüm tedavi yöntemleri birebir aynıdır. O yüzden vajinismus hastalarımıza kendileri için en kolay ulaşabilecekleri şehri gönül rahatlığıyla seçmelerini öneririz.

İdeal Vajinismus Tedavi Yöntemi Nedir?

Vajinismus tedavilerinde ideal yöntem; hastalar tarafından kolay uygulanabilir, ağrısız, acısız, çözüm odaklı, kısa sürede kasılma ve anksiyeteyi(kaygıyı) giderici olmalıdır. Günümüzde vajinismus tedavisi için bilişsel ve davranışsal cinsel yaklaşımlar her ne kadar altın standardı oluştursa da bazı destekleyici – alternatif yöntemlerle de çözümler kolaylaştırılabilmektedir. Akupunktur tedavileri, EMDR, Hipnoterapi ve NLP gibi yöntemler vajinismus tedavisi için destekleyici ve kolaylaştırıcı çözümler üretebilmektedir.

İzmir, Ankara ve İstanbul kliniğimizde uyguladığımız vajinismus tedavileri arasında parmak egzersizleri yoktur. ‘Sistematik duyarsızlaştırma’ adı verilen teknikle, yani kişinin yaşadığı korkuyu adım adım üzerine giderek yenmesi sağlanır. Tedaviler sırasında kadın asistanlarımız hastalarımıza destek olmaktadır. Yapılan egzersizler, aynı bir çocuğun deney yaparak öğrenmesi gibidir. Yapılarak öğrenilen tedaviler kökten ve kalıcı çözümler sunar.

İzmir’de vajinismus tedavisi için bize başvurmayı düşünen hastalarımız, 0(850) 303 2000 numarasından ücretsiz çağrı hattımızı arayarak randevu, bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirler. Kliniğimize başvuracak hastalarımızın tedaviler için 3  – 5 gün ayırmaları ve tedavi süresince adetsiz olmaları önemlidir.