vaginismus centerAzərbaycan VaginizmArabia Vaginismuscentre vaginismeDie Vaginismus – Behandlung

Vajinismus Merkezi / VAJİNİSMUS BLOG / Vajinismus Tedavisi Ankara
Vajinismus Merkezi

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus tedavisi Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde yapılabilmektedir. Vajinismus tedavisi için doğru merkezin seçimi de çok önemlidir. Bunun için hastalarımıza öncelikle internetten çok iyi bir araştırma yapmalarını önermekteyiz.

Vajinismus tedavisi için Ankara ofisimize gelen hastaların bazı ortak özellikleri vardır. Bu bölümde bunlar ele alınacaktır.

Vajinismus Tedavisi Ankara
Vajinismus tedavisi Ankara istatistiklerine göre vajinismus hastalarında mükemmeliyetçi yapı ve otokontrol yükseklikleri de oldukça fazladır. Ankara’da tedavi gören hastalar üzerinde yapılan bir çalışmada hastaların yaklaşık 5’te birinin öğretmen olması da ilginçtir. Öğretmenlerin mükemmeliyetçi yapıda olmaları ya da mükemmeliyetçi yapıda olanların öğretmenlik mesleğini seçmeleri şeklindeki hipotezlerin ileride yapılacak bilimsel çalışmalarla aydınlatılması gerekmektedir.

Vajinismus tedavisi Ankara İstatistikler
Vajinismus tedavisi için Ankara ofisinde yaptığımız diğer istatiksel durumlardan birisi de vajinismus hastalarının çoğunlukla geleneksel aile yapılarından geldiğidir. Namus kavramının küçüklükten beri iyice dimağlara işlenmesi, kızlık zarının korunması ile ilgili mesajların sürekli verilmesi, erkeklerle ilgili bazı abartılı bilgiler kişinin kendisini koruması ile ilgili bir iç güdü oluşturabilir.

Vajinismus hastaları ve hasta eşlerinin çoğunun cinsellik ve ilk gece ile ilgili ciddi anlamda bilgi ve tecrübe eksikliklerinin bulunduğu da barizdir. Yanlış, abartılı veya noksan bilgiler çevre tarafından zihinlere yerleştirilmekte, böylelikle bir ilk gece korkusu oluşturulmaktadır.

Vajinismus tedavisi Ankara ofisinde yapılan bir diğer araştırmaya göre de sorunu yaşayan erkek eşlerin de zamanla bazı cinsel sorunlarla karşılaştığı gerçeğidir. Sorun çözümlendikçe erkeklerde de boşalma kontrolü, sertleşme sorunları yaygın şekilde oluşmaktadır. Bu ilave sorunların iyi yönleri ise kadınlardaki istemsiz kasılma ve korkuların bitmesi ile erkek eşlerinde de düzelmeleridir. Bazı durumlarda erkek eşlere de cinsel tedaviler gerekli hale gelebilir.