Vajinismus TedavisiVAJİNİSMUS TEDAVİSİCinselliği Ertelemeyin! ÖzğürleşinMenü
Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus tedavisi kolay, rahat, çözüm odaklı, bilimsel ve kalıcı çözümleri içermelidir. Vajinismus tedavisi olacak hastalardaki tüm tedavi yöntemleri ağrısız, acısız olmalıdır.

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus Ankara

Vajinismus tedavisi alanında, 2003 yılında ilk defa Ankara’da Jinekolog Doç. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından açılan kliniğimiz, daha sonraki yıllarda İstanbul (Nişantaşı ve Bağdat Caddesi) ve İzmir adresleri ile hizmet ağını genişletmiştir.

Kliniklerimizde vajinismus harici cinsel ilişkide ağrı, cinsel isteksizlik, orgazm problemleri konularında da destek sağlanmaktadır.

Her üç merkezdeki vajinismus tedavi yöntemleri aynı standarttadır.

Vajinismus tedavisi olmayı düşünen hastalarımızın kendileri için en uygun merkezi tercih etmelerini önermekteyiz. Vajinismus tedavisi Ankara kliniğimiz için 0(505) 740 42 15 hattan bize ulaşabilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus tedavisi Ankara kliniğimizde Jinekolog Op. Dr. Selver Kübra Akkaya ve ekibi yer almaktadır.

Ankara kliniğimizde vajinismus tedavisi haricinde cinsel isteksizlik, orgazm problemleri, cinsel ağrı sorunları, kızlık zarı ile ilgili problemler, hipnoterapi, cinsel yolla bulaşıcı hastalıklar gibi konularda ağırlıklı çalışılmaktadır. Ayrıca evlilik terapileri, çift taraflı cinsel sorunlar, erkeklerdeki cinsel isteksizlik, geç boşalma, ereksiyon ve erken boşalma problemleri ile ilgili de hastalara destek verilmektedir.

2003 yılından itibaren toplamda 12000’in üzerinde vajinismus hastamız Ankara başta olmak üzere tüm kliniklerimizde tedavi görmüştür. Bu konuda 5 ayrı yabancı dilde yayınlanmış web sitelerimiz ile farklı ülkelerde yaşayan hastalara danışmanlık verilmektedir. Ayrıca uzakta olup gelemeyen hastalarımız için video görüşmeleri şeklinde ‘online terapi’ alternatifimiz de mevcuttur.

Unutmayınız ki; cinsellik, evlilik kurumunun ‘ana atardamarlarından’ birisidir. Sağlıklı bir cinsel yaşam olmadan, evliliği ideal şekilde sürdürebilmek mümkün değildir. Çünkü mutlu bir cinsellik; evlilik hayatında oluşan pek çok pürüzleri giderir, çiftler arasındaki sevgi, saygı bağını arttırır, sadakati güçlendirir.

Sağlıklı bir cinsel yaşam çift arasındaki ilişkinin sağlıklı olmasını sağlamasının yanısıra kişinin kendi “bütüncül sağlığı” için de çok önemlidir. Cinsel sağlık, adeta bir çekirdeği oluşturmaktadır; cinselliğini doğal ve sağlıklı bir şekilde yaşayamayan bir bireyde zamanla pek çok psikolojik ve fiziksel rahatsızlıkların ortaya çıkması kaçınılmazdır.

Ankara gibi şehirlerde ‘Vajinismus tedavi merkezi’ arayışında olan pek çok çiftin doktora gitmelerindeki ana sebepleri arasında, duydukları çocuk özlemi yatmaktadır.

Ankara kliniğimizdeki istatistiklere göre, bu sorunu aylarca hatta yıllarca yaşayan çiftler için zaman içerisinde artan toplumsal baskı, ‘artık neden çocuk yapmıyorsunuz ki’ gibi sorular oldukça bunaltıcı hale gelmektedir.

Çiftlerin aklından geçen ‘biz daha ilişkiye bile giremedik’ düşünceleri, genellikle bu sorunu kimseyle paylaşamamanın verdiği üzüntü ve taşıdıkları ağır yükler, pek çok değişik psikolojik soruna ve evlilik sorunlarına da sebep olmaktadır.

Vajinismus Tedavisinde En İyi Yöntem

İdeal vajinismus tedavileri kolay, rahat uygulanabilir, çözüm odaklı, bilimsel olmalı ve kalıcı çözümler içermelidir. Diğer taraftan, vajinismus tedavileri alacak olan hastalardaki tüm tedavi yöntemleri ağrısız, acısız olmalıdır çünkü hastaların en büyük korkuları arasında cinsel ilişki sırasında acı duyma korkusu yatmaktadır. Bu nedenle tedavi sırasında acı hissedilmesi gibi bir durumda kişinin tedaviyi reddetmesi son derece doğal olacaktır.

Vajinismus Ankara kliniğimizde diğer merkezlerdeki gibi  “sistematik duyarsızlaştırma tekniği” uygulanmaktadır. Bu tedavideki amaç kişinin korkusu ile adım adım yüzleştirilerek tedavisinin sağlanmasıdır.

Vajinismus tedavisinde en iyi yöntemin seçimi kişiye göre farklı olabilmektedir. Yani, herkes için doğru olan tek bir tedavi seçeneği yoktur.

Vajinismusta En İdeal Tedavi Yöntemleri

Kolay uygulanabilir olmalı

Verilen egzersiz uygulamaları her hasta için oldukça kolaylaştırılmış olmalıdır. Klasik tedavilerde hastalara önerilen parmak egzersizlerindeki amaç vajinayı tanımak ve buradaki kasları kontrol etmeyi öğrenmektir. Ancak bu konuda bazı hastalar başarısız olabilmekte veya bu tür çalışmaları yapmak istememektedir.

Vajinismus tedavisi yapan Ankara, vajinimus merkezi klinimiğizde parmak egzersizleri ile ilgili çalışmalar YOKTUR.

Bilimselliği kanıtlanmış vajinismus tedavileri olmalı

Bilimsellikten ve etik (ahlaki) değerlerden uzak olan tedavilerden uzak durunuz. Bilimsel olmayan, tıp camiası tarafından önerilmeyen tedavi yöntemleri size yarar değil, ancak zarar verir.

Bireye özel olmalı

Vajinismus tedavileri bireye özel olmalıdır. Herkesin probleminin derecesi ve altında yatan sebep diğerinden farklı olabildiği için uygulanan yöntemler de birbirinden farklı olabilmektedir. En sık kullanılan vajinismus tedavi yöntemleri arasında Bilişsel – Davranışsal cinsel terapiler ve nadiren cerrahi yöntemler gelmektedir.

Herkese tek ve standart bir tedavi protokolünün uygulanması başarıyı düşürmektedir. Sorunun kaynağı neyse oraya yönelmek gereklidir.

Vajinismus tedavi süresi kısa olmalı

Vajinismus tedavi süresinin kısalığı omuzlardaki yükün hızlı bir şekilde alınabilmesi için önemlidir. Aynı zamanda, kısa sürede başarıya ulaşacak bir tedavi yöntemi hem maddi hem manevi kazanç da sağlayacaktır.

Kliniğimizdeki tedavi süresi ortalama olarak 3 gün olmakla birlikte, ileri düzeydeki hastalarda bu süreç 4-5 günü bulabilmektedir. Şehir dışı ve yurt dışı hastalarımızın tedavileri için en az 5 günlerini ayırmalarını öneririz.

Tedaviler ‘sistematik duyarsızlaştırma’ adı verilen teknik ile genelde her gün üst üste ve günde 1-1,5 saat olacak şekilde yapılmaktadır. Ankara içi hastalarımız iş yoğunluklarından ötürü her gün üst üste gelemezlerse, haftada 2-3 seans olacak şekilde bir ayarlama da yapılabilmektedir.

Tedavi süresince adetli olunmaması gerekmektedir. Eğer ki randevu tarihiniz adetiniz ile çakışıyorsa, bulunduğunuz yerdeki doktorunuzun önerdiği bir ilaçla adetiniz ileriki bir tarihe ertelenebilir.

Kalıcı çözüm üretmeli

Davranışsal terapilerin en güzel yönlerinden birisi de uygulayarak öğrenme metodu olduğu için “unutmak diye bir şeyin mümkün olmamasıdır”. Aynı araba kullanmasını veya bisiklet binmesini öğrenmek gibidir.

Nasıl ki bisiklete binmeyi bir defa öğrendiğinizde unutmak mümkün değilse, bu yöntemle vajinismus tedavisi gördükten sonra da vajinal kaslarınızı kontrol etmeyi unutmanız mümkün olmayacaktır. Kalıcı çözüm üretmektedir.

Eş katılım gerekliliği

Bu konuda merkezlerin farklı görüşleri vardır. Bizim kliniğimizde yoğun çalışan eşlerin tedavilere katılım şartı yoktur. Bu durumda telefonla aranılan eşlere, eşlerinin tedavileri ile ilgili bilgiler verilmekte, eşlerinin tedavi için onayları telefon yoluyla alınmaktadır. 

Ortamın sıcaklığı ve samimiyeti

Vajinismus tedaviniz sırasında son derece rahat hissedebileceğiniz, hijyenik ve ferah bir ortam önemlidir. Samimi ve güler yüzlü personel iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Konaklama desteği

Özellikle Ankara’ya şehir dışı ve yurt dışından gelecek hastalarımızda konaklama desteği önemlidir. Pek çok hasta bu şehri ilk kez ziyaret etmektedir. Vajinismus tedavisi Ankara merkezimize şehir dışı ve yurt dışından başvurmak isteyen hastalarımız bu konuda kliniğimizi arayarak bilgi sahibi olabilirler.

Vajinismus tedavisi Ankara kliniğimizde ne tür tedaviler uyguluyoruz?

Ankara kliniğimizde, aynı diğer kliniklerimizde uyguladığımız cinsel terapiler uygulanmaktadır. Bu tedaviler arasında ilk sırada vajinismus tedavileri gelmektedir. Ayrıca cinsel isteksizlik, orgazm problemleri, cinsel ilişkide ağrı problemi (disparoni),hipnoterapi (hipnoz tedavileri),erkeklerdeki cinsel sorunlar (sertleşememe, iktidarsızlık, erken boşalma, geç boşalma, cinsel isteksizlik gibi),cinsel yolla bulaşan hastalıklar, seks terapileri ve aile terapileri de uygulanmaktadır.

Ankara kliniğimizde cinsel terapilerin dışında vajinal daraltma ve labioplasti (iç dudak estetiği) ameliyatları da yapılmaktadır. Ayrıca cinsel hazzı arttırmak, vajinanın kan dolaşımını arttırarak orgazm fonksiyonunu kolaylaştırmak, vajinayı sıkılaştırmak amaçlarıyla genital lazer tedavileri de mevcuttur.

Ankara’da vajinismus tedavisi nasıl yapılır? Tedavi basamakları

Ankara vajinismus kliniğimize ulaştığınızda öncelikle detaylı bir şekilde öykü formunuz doldurulur. Buradaki bilgiler tamamen gizli tutulmaktadır. Daha sonrasında jinekolog doktorunuz tarafından basit bir jinekolojik değerlendirmeden geçersiniz.

Değerlendirme ortalama olarak birkaç dakika ile sınırlıdır ve kesinlikle ağrısızdır. Sonrasında net olarak tanınız konur ve uygulanacak tedavi yönteminiz belirlenir. Size tedaviniz ile ilgili detaylı bilgiler verildikten ve onamınız alındıktan hemen sonra tedavinize geçilebilmektedir. Ankara’dan gelen hastalarımız tedaviye başlamak için ayrı bir güne de randevu alabilmektedirler.

Vajinismus tedavileri genelde üst üste seanslar şeklinde yapılmaktadır. Ancak Ankara’da yaşayan ve her gün üst üste gelemeyen hastalarımız belirli aralıklarla da tedavilerine devam edebilirler. Seanslar günde ortalama 1-1.5 saat kadar sürmektedir. Tedavinin amacı kısa sürede ve kalıcı şekilde sonuca ulaşmaktır. Üst üste tedavilerine devam eden hastalarımızda ortalama olarak 3 ile 5 gün arasında sorun çözümlenebilmektedir.

Vajinismus tedavilerine eş katılım zorunluluğu YOKTUR.

Vajinismus tedavileri sırasında hastalarımız ADETSİZ bir dönemde olmalıdırlar. Eğer randevu tarihinize âdetiniz denk geliyorsa, bizi telefonla aradığınız takdirde, âdetiniz güvenilir bir ilaçla ileriye veya geriye alınabilir. İlaçla âdetinizin ertelenmesinin tıbbi olarak bir sakıncası YOKTUR.

Vajinismus sorunu için yakın bölgelerden gelecek, yalnızca hafta sonları gelmeleri mümkün olan çiftler ise haftalık olarak cumartesi günleri gelip giderek tedavi olabilirler. Tedavi seansı randevuları; kişilerin geldikleri bölgelere, iş durumlarına ve gelebilme koşullarına göre uygun şekilde ayarlanabilmektedir.

Vajinismus Tedavisi Ankara Merkezi

Ankara vajinismus tedavisi ve tüm merkezlerimizde uyguladığımız tedavi yöntemleri aynıdır. O yüzden hangi şehre ulaşımınız daha kolay olacaksa orayı tercih etmenizi öneririz

Vajinismus tedavi yöntemleri ise çiftin durumuna göre belirlenmektedir. Temel tedavi yönetimimiz bilişsel davranışsal terapi olmakla birlikte; örneğin cinsellikle ilgili bilgi eksikliği olan çiftlerde “bilişsel cinsel terapi” (cinsellik ile ilgili ayrıntılı bilgilerin verilmesi) kısmı daha uzun tutulurken, korkuları fazla olan hastalarda “davranışsal cinsel terapi” (vajinismus egzersizleri) kısmı daha uzun tutulmaktadır.

Kızlık zarı veya vajinada anatomik (doğuştan gelen yapısal) sorunları olan hastalarda ise kızlık zarının alınması, kesilmesi veya vajinanın genişletilmesi gibi “cerrahi yöntemler” tercih edilmektedir. Cerrahi işlemler çok az hastada gerekmektedir.

Diğer taraftan erkek eşte de cinsel sorunlar varsa, erkek eşe de sorununa uygun egzersizler ve tedaviler verilir. Evlilik problem olanlara evlilik terapileri uygulanır. Gerektiğinde farklı disiplinlerden konsültasyonlar da istenebilir.

Vajinismus Tedavisi Fiyat

Hera Klinik’te vajinismus, anorgazmi, cinsel soğukluk veya isteksizlik gibi problemler ile gelen kişilere öncelikle yapılacak basit bir jinekolojik muayene ve görüşme sonrasında; kişilerin durumları, problemlerinin tanısı ve derecesi, tedavilerinin ortalama seans sayısı ve uygulanacak tedavi yöntemleri ile ilgili geniş bilgiler verilir. Yaklaşık bir saatlik bir görüşme ve jinekolojik değerlendirme sonrası ‘muayene ücreti’ alınır. Vajinismus tedavisi Ankara fiyat bilgisi için lütfen bizi arayınız.

Şehir dışından gelen hastalarımız, geldikleri günde tedaviye alınabilmektedirler. Ankara’dan gelen ve yalnızca muayene olmak isteyen hastalarımızdan ise tek bir muayene ücreti alınır. Kliniğimize gelerek ön bilgilendirme almak isteyen, ancak muayene olmayan hastalardan ise her hangi bir ücret alınmamaktadır (Ön görüşmeler ücretsizdir).

Vajinismus tedavileri paket olarak fiyatlandırılır. Tedavi paket fiyatı kişiden kişiye hastalığın derecesine ve uygulanacak tedavi yöntemlerine göre oldukça farklılıklar gösterdiği için bu bedel ancak kişi muayene edildikten sonra belirlenmektedir. Paket ücretlendirme sistemi hastalar için daha avantajlıdır; tedavi süresi beklenenden daha uzasa bile ekstra bir ücret alınmaz.

Hera Ankara Vajinismus Tedavi Merkezi

Tüm tedaviler "Hera Vajinismus Tedavi Derneği" kurucusu jinekolog Doç. Dr. Süleyman Eserdağ danışmanlığında uygulanmaktadır. Vajinismus tedavisi Ankara kliniğimizde jinekolog Op. Dr. Selver Kübra Akkaya ve profesyonel çalışma arkadaşları hastalarımıza destek vermektedir. Yapılan ilk görüşme ve değerlendirme sonucunda; hangi tür tedavinin uygulanacağı, kaç seans süreceği ve kesin maliyeti hakkında çiftlere detaylı bilgiler verilmektedir. Ön görüşme ve bilgilendirmeler ücretsizdir.

Ankara’da uygulanan vajinismus tedavi yöntemleri parmak egzersizleri yoktur.

Ankara’da vajinismus tedavisi yapan hastaneler bulunmakta mıdır?

Ankara’da vajinismus tedavisi devlet ve üniversite hastanelerinde cinsel işlev bozukluğu polikliniklerinde yapılmaktadır. Bazı özel hastanelerde de vajinismus tedavisi uygulanmaktadır. Ancak bu merkezlerdeki hasta yoğunluğu ve randevu sıkışıklığı nedeniyle özel bir durumda olan vajinismus hastaları genelde vajinismus tedavisinde uzmanlaşmış özel klinikleri tercih etmektedirler.

 • Kendinizi Ceren hocaya bırakın ve ona güvenin.19.11.2020

  Dört aylık evliliğimizin sonunda güzel bir başarıya imza attık. Anladık ki bunca geçen zaman boşuna canımızı sıkmışız. Beynimize hükmetmeyi öğrendik, vazgeçmedik. Her şey sizin elinizde, siz isterseniz olur. Kendinizi Ceren hocaya bırakın ve ona güvenin.... Devamını Oku...

 • Vajinismus çözümünde büyük bir şanssızız :)07.11.2020

  Buraya gelirken sorunumu çözmeceğime dair korkularım vardı. Ankara HERA ailesinde çalışan herkes öyle sıcak ve samimi yaklaştı ki bu sürecimde desteklendiğimi ve çekinmem gereken hiç bir şey olmadığını hissettim. Nezaketiniz ve içtenliğinizden dolayı özellikle Ceren ve Tuğba hanıma tüm çalışanlara teşekkür ederim. Ceren hanım özellikle zaman zaman hissettiğim şeyleri benden daha iyi tarif etti, kafamdak... Devamını Oku...

 • Çevrenize kulak asmayın, gelin tedavi olsun!18.09.2020

  2 aylık evli olmamıza rağmen psikolojimizi alt üst eden bu hastalık yüzünden Hera Klinik ile tanıştık ve iyi ki burayı bulmuşuz. Sizlere tek tavsiyem hiç bir şeyi ertelemeyin! Çevrenizin veya ailenizin sizde hastalık yok kendiniz aşın tavsiyelerine kulak asmayın ve aylarca beklemek yerine 3 günde bu sorunu buraya çözün. Şimdiden geçmiş olsun.... Devamını Oku...

 • Korkmayın, İnanın ve Hera ya güvenin!14.08.2020

  7 yıl sevgililik döneminin peşine 3 yıllık evlilik dönemim başladı. Eşimi çok sevmeme rağmen ilişkimiz bir türlü olmuyordu. Korku endişe ile, canım çok acıyacak diyerek ilişkimizi bir türlü tamamlayamıyorduk. İlk başlarda heyecandandır diye bekledik. Ama değişen bir şey olmadı. Sonra psikolojik tedavi gördüm ama yine değişen bir şey olmadı. Tam herşey bitti daha düzelemeyiz derken Hera Klinik videol... Devamını Oku...

 • Klinikten 3. günde haklı bir gurur ile ayrılıyorum :)14.08.2020

  Şuan bu satırları okuyorsanız %50 lik kısmını hallettiniz :) Kalan %50 için kendinizi Ceren hanım, Ayla hanım ve Tuğba hanıma Vajinismus Ankara kliniğinde bırakabilirsiniz. 27.07.2020 tarihinde çekinerek girdiğim klinikten 3. günde haklı bir gurur ile ayrılıyorum :) Kısa sürede çok büyük bir adım atmamızda katkısı olan bu bayanlara emekleri, ilgileri için çok teşekkür ederim. Gelen tüm çiftlere nacizane ... Devamını Oku...

 • Göz Açıp Kapayıncaya Kadar Geçti24.04.2019

  Sevgili kardeşim, Kimseyle paylaşılamayan yıllarca sebep olan bir hastalık vajinismus işte bu yüzden, bu defteri okurken insan başkaları da varmış diye düşünüp bundan bile mutlu oluyor. Ben de sadece altı gün önce okuyordum aynı defteri hatta gözlerimden akan yaşları da gizli gizli silmeye çalışıyor ve acaba bende yazabilecek miyim böyle bir mektup diye düşünüyordum. Ve anladım ki hepimiz yaşıyoruz aynı... Devamını Oku...

 • Kötü Günler Geride Kaldı24.04.2019

  Ben Özlem, vajinismus hastasıydım. Çok kötü günleri geride bırakarak anlatıyorum. Ben 2.5 senelik evliyim. Eşimi çok istememe ve sevmeme rağmen ilişkiye giremiyordum. Çok doktorlara gittim hatta hocaya bile gittim çaresizlikten. Evliliğimin 6. ayında eşimin üstüme boşalmasıyla hamile kaldım. Ama ilişki girmedim tabi. Korkuyordum sanki kalbim durucak yada hastanelik olucam hissiyle eşimi itiyor bana yakla... Devamını Oku...

 • Keşke 11 Ay Beklemeseydim!22.04.2019

  Ben Serap, 11 ay önce çok aşık olduğum adamla evlendim. Halada aşığım ona. Fakat balayı nedir bilemedik biz, yaşayamadık. Çünkü korktuğum şey başıma geldi. Evet Serap öğretmen vajinusmus olmuştu. Sadece adını duyduğum şeyi yaşıyordum artık. Gerçek dışı ve abartılı her şey zihnimde dolaşıyordu. Aşamayacağımı düşünüyordum. Eşim çok destek oluyordu ama kendime inancım yoktu güvenimde. Üstelik çocuk sahibi o... Devamını Oku...

SORU SOR
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiCinselliği Ertelemeyin! Özğürleşin
0552 677 55 15
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.
Kabul EtReddetÇerez Politikası