Vajinismus TedavisiVAJİNİSMUS TEDAVİSİCinselliği Ertelemeyin! ÖzğürleşinMenü
Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus tedavileri kolay, rahat uygulanabilir, çözüm odaklı, bilimsel ve kalıcı çözümleri içermelidir. Tedavi olacak hastalardaki tüm tedavi yöntemleri ağrısız, acısız olmalıdır.

Vajinismus Tedavisi Ankara

2003 yılından ilk defa Ankara’da Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından açılan kliniğimiz, daha sonraki yıllarda İstanbul ve İzmir adresleri ile hizmet ağını genişletmiştir. Vajinismus harici cinsel ilişkide ağrı, cinsel isteksizlik, orgazm problemleri konularında da destek sağlanmaktadır. Her üç merkezdeki tedavi yöntemleri aynı standarttadır.

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus tedavisi Ankara kliniğimizde Jinekolog Op. Dr. Didem Kurban ve ekibi yer almaktadır. Dr. Didem Kurban Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist (Fellow) unvanına sahiptir.

Ankara kliniğimizde vajinismus tedavisi haricinde cinsel isteksizlik, orgazm problemleri, cinsel ağrı sorunları, kızlık zarı ile ilgili problemler, hipnoterapi, akupunktur tedavisi, cinsel yolla bulaşıcı hastalıklar gibi konularda ağırlıklı çalışılmaktadır. Ayrıca evlilik terapileri, çift taraflı cinsel sorunlar, erkeklerdeki cinsel isteksizlik, geç boşalma, ereksiyon ve erken boşalma problemleri üzerine de hastalara destek verilmektedir.

2003 yılından itibaren toplamda 8000’ün üzerinde vajinismus hastamız Ankara, İstanbul ve İzmir kliniklerinde tedavi görmüştür. Bu konuda 5 ayrı dilde yayınlanmış web sitelerimiz ile farklı ülkelerde yaşayan hastalara danışmanlık verilmektedir.

Unutmayınız ki; cinsellik, evlilik kurumu için ‘ana atardamarlarından’ birisidir. Sağlıklı bir cinsel yaşam olmadan, evliliği ideal şekilde sürdürebilmek mümkün değildir. Çünkü mutlu bir cinsellik; evlilik hayatında oluşan pek çok pürüzleri giderir, çiftler arasındaki sevgi, saygı bağını arttırır, sadakati güçlendirir.

Ankara, İzmir ve İstanbul gibi şehirlerde ‘Vajinismus tedavi merkezi’ arayışında olan pek çok çiftin doktora gitmelerindeki ana sebepleri arasında, duydukları çocuk özlemi yatmaktadır.

Ankara kliniğimizdeki istatistiklere göre bu sorunla aylarca, hatta yıllarca yaşayan çiftlerde, zaman içerisinde artan toplumsal baskı, ‘artık neden çocuk yapmıyorsunuz ki’ gibi sorular oldukça bunaltıcı hale gelmektedir. Çiftlerin ‘biz daha ilişkiye bile giremedik’ şeklinde akıllarından geçen düşünceler ve genelde bu sorunu kimseyle paylaşamamanın verdiği üzüntüler ve taşıdıkları ağır yükler, pek çok değişik psikolojik sorunlara da sebep olmaktadır.

En İdeal Bir Vajinismus Tedavisi Nasıl Olmalı?

İdeal vajinismus tedavileri kolay, rahat uygulanabilir, çözüm odaklı, bilimsel ve kalıcı çözümleri içermelidir. Diğer taraftan, vajinismus tedavileri alacak olan hastalardaki tüm tedavi yöntemleri ağrısız, acısız olmalıdır. Çünkü zaten hastaları en büyük korkuları arasında cinsel ilişki sırasında acı duyma korkusu yatmaktadır. O yüzden tedavi sırasında acı hissedilmesi gibi bir durumda kişinin tedaviyi de reddetmesi doğaldır.

Ankara kliniğimizde diğer merkezlerdeki gibi   “sistematik duyarsızlaştırma tekniği” uygulanmaktadır.

Vajinismusta İdeal Tedavi

Kolay Uygulanabilirlik: Verilen egzersiz uygulamaları her hasta için oldukça kolaylaştırılmış olmalı. Hastalara önerilen parmak egzersizlerindeki amaç vajinayı tanımak ve buradaki kasları kontrol etmeyi öğrenmektir. Ancak bu konuda bazı hastalar başarısız olabilmekte veya bu tür çalışmaları yapmak istememektedir.
Ankara, İstanbul ve İzmir Kliniklerimizde parmak egzersizleri ile ilgili çalışmalar YOKTUR.

Bilimselliği kanıtlanmış vajinismus tedavileri olmalı: Bilimsellikten ve etik (ahlaki) değerlerden uzak olan tedavilerden uzak durunuz. Bilimsellikten uzak, önerilmeyen tedavi yöntemlerine yaklaşmayınız, uzak durunuz.

Bireye özel olmalı: Vajinismus tedavileri bireye özel olmalıdır. Herkesin probleminin derecesi diğerinden farklı olabildiği için uygulanan yöntemler de birbirinden farklıdır. En sık kullanılan vajinismus tedavi yöntemleri arasında Bilişsel – Davranışsal cinsel terapiler ve nadiren cerrahi yöntemler gelmektedir. Herkese tek ve standart bir tedavi protokolünün uygulanması başarıyı düşürür. Sorunun kaynağı neyse oraya yönelinmelidir.

Vajinismus tedavi süresi kısalığı: Vajinismus tedavi süresinin kısalığı omuzlardaki yükün hızlı bir şekilde alınması için önemlidir. Maddi ve manevi kazanç sağlayacaktır. Kliniğimizde ortalama olarak 3 gün olmakla birlikte, ileri düzeydeki hastalarda bu süreç 4-5 günü bulabilir. Şehir dışı ve yurt dışı hastalarımızın tedavi için en az 5 günü ayırmalarını öneririz.

Tedaviler ‘sistematik duyarsızlaştırma’ adı verilen teknik ile genelde her gün üst üste ve günde 1.5- 2 saat olacak şekilde yapılmaktadır. Şehir içi hastalarımız iş yoğunluklarından ötürü her gün üst üste gelemezlerse, haftada 2-3 seans olacak şekilde bir ayarlama yapılabilmektedir. Tedavi süresince adetli olmamanız gereklidir. Eğer ki randevu tarihiniz adetiniz ile çakışıyorsa, oradaki doktorunuzun önerdiği bir ilaçla adetiniz ileriki bir tarihe ertelenebilir.

Kalıcı çözüm üretmeli: Davranışsal terapilerin en güzel yönlerinden birisi uygulayarak öğrenme metodu olduğu için “unutma diye bir şey de mümkün olmaz”. Aynı araba kullanmasını veya bisiklet binmesini öğrenmek gibidir. Kalıcı çözüm üretir.

Eş katılım gerekli mi?: Bu konuda merkezlerin farklı görüşleri vardır. Bizim kliniğimizde yoğun çalışan eşlerin tedavilere katılımı şartı yoktur. Bu durumda telefonla aranılan eşlere, eşlerinin tedavileri ile ilgili bilgiler verebilir. 

Ortamın sıcaklığı, samimiyeti: Vajinismus tedaviniz sırasında son derece rahat hissedebileceğiniz hijyenik ve ferah bir ortam önemlidir. Samimi ve güler yüzlü personel iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Konaklama desteği: Vajinismus tedavisi Ankara, İstanbul ve İzmir kliniklerine şehir dışı ve yurt dışından başvurmak isteyen hastalarımız bu konuda kliniğimizi arayarak bilgi sahibi olabilirler.

Ne tür cinsel tedaviler uyguluyoruz?

Kliniklerimizde uyguladığımız cinsel terapiler arasında: Vajinismus, cinsel isteksizlik, orgazm problemleri, cinsel ilişkide ağrı problemi (disparoni),hipnoterapi (hipnoz tedavileri),akupunktur tedavileri, erkeklerdeki cinsel sorunlar (sertleşememe, iktidarsızlık, erken boşalma, geç boşalma, cinsel isteksizlik gibi),cinsel yolla bulaşan hastalıklar, seks terapileri ve aile terapileri uygulanmaktadır.

Vajinismus tedavilerine eş katılım zorunluluğu YOKTUR.

Vajinismus tedavileri sırasında hastalarımız ADETSİZ bir dönemde olmalıdırlar. Eğer randevu tarihinize adetiniz denk geliyorsa, bizi telefonla aradığınız takdirde, adetiniz güvenilir bir ilaçla ileriye veya geriye alınabilir. İlaçla adetinizin ertelenmesinin tıbbi olarak bir sakıncası YOKTUR.

Özellikle vajinismus sorunu için yakın bölgelerden, yalnızca hafta sonları gelmeleri mümkün olan çiftler ise haftalık olarak cumartesi günleri gidip gelme yapabilirler. Tedavi seans randevuları kişilerin geldikleri bölgeler, iş durumları ve gelebilme koşullarına göre uygun şekilde ayarlanabilmektedir.

Hangi tedavi yöntemleri uygulanır?

Ankara, İstanbul ve İzmir kliniklerinde uygulanan tüm tedavi yöntemleri aynıdır. O yüzden hangi şehre ulaşımınız daha kolay olacaksa orayı tercih etmenizi önereiriz. Tedavi yöntemleri ise çiftin durumuna göre belirlenmektedir. Örneğin cinsellikle ilgili bilgi eksikliği olan çiftlerde “bilişsel cinsel terapi” (cinsellik ile ilgili ayrıntılı bilgilerin verilmesi),korkuları fazla olan hastalarda ilave olarak “davranışsal cinsel terapi” (vajinismus egzersizleri),Kızlık zarı veya vajinada anatomik (doğuştan gelen yapısal) sorunları olan hastalarda ise kızlık zarının alınması, kesilmesi, vajinanın genişletilmesi gibi “cerrahi yöntemler” tercih edilmektedir. Ancak cerrahi işlemler çok azı için gerekmektedir.

Diğer taraftan erkek eşte de cinsel sorunlar varsa, erkek eşe de tedaviler verilir. Evlilik problem olanlara evlilik terapileri uygulanır. Gerektiğinde farklı disiplinlerden konsultasyonlar da istenir.

Cinsel tedaviler ve vajinismusta ücretlendirme nasıldır?

Hera Klinik’te vajinismus, anorgazmi, cinsel soğukluk veya isteksizlik gibi problemler ile gelen kişilere öncelikle yapılacak basit bir jinekolojik muayene ve görüşme sonrasında; kişilerin durumları, problemlerinin tanısı ve derecesi, tedavilerinin ortalama seans sayısı ve uygulanacak tedavi yöntemleri ile ilgili geniş bilgiler verilir. Yaklaşık bir saatlik bir görüşme ve jinekolojik değerlendirme sonrası ‘muayene ücreti’ alınır.

Şehir dışından gelen, aynı gün içinde tedaviye karar veren vajinismus hastalarımızdan ise vajinismusun derecesine göre tek bir ücret (paket ücret) alınır ve tedavi süresince ilave bir bedel istenmez. Tedavi paket ücreti kişiden kişiye hastalığın derecesine ve uygulanacak tedavi yöntemlerine göre oldukça farklılıklar gösterdiği için bu bedel ancak kişi muayene edildikten sonra belirlenmektedir.

Vajinismus Tedavisi Ankara, İstanbul ve İzmir

Ankara, İstanbul ve İzmir’deki tüm tedaviler "Hera Vajinismus Tedavi Derneği" Kurucusu jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ danışmanlığında uygulanmaktadır. Vajinismus tedavisi Ankara kliniğimizde Op. Dr. Didem Kurban ve profesyonel çalışma arkadaşları hastalarımıza destek vermektedir. Yapılan ilk görüşme ve değerlendirme sonucunda; hangi tür tedavinin uygulanacağı, kaç seans süreceği ve kesin maliyeti hakkında çiftlere detaylı bilgiler verilmektedir. Ön görüşme ve bilgilendirmeler ücretsizdir.

SORU SOR
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiCinselliği Ertelemeyin! Özğürleşin
0850 303 2000