Vajinismus TedavisiVAJİNİSMUS TEDAVİSİCinselliği Ertelemeyin! ÖzğürleşinMenü
Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisi İstanbul, Ankara ve İzmir kliniklerimizde yapılmaktadır (HERA). Ortalama tedavi süresi 3 ile 5 gün arasında değişmektedir. Vajinismus tedavisi nasıldır? Kullanılan tedavi methodları nelerdir?

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi Nedir?

Vajinismus tedavisine girmeden önce sorunu tanımlamakta fayda var.

Vajinismus vajinal kasların istemsiz kasılmaları sonucunda cinsel ilişkinin olamaması veya oldukça ağrılı olmasını tarif eden bir cinsel birleşme sorunudur. Çoğunlukla bir 'cinsel ilişkiye girememe hastalığı' veya 'ilk gece korkusu' olarak da bilinir. Kadının kendi arzusuna rağmen vajina içine eşinin penisi, parmak, fitil, tampon gibi yabancı bir maddeyi alamaması, jinekolojik muayene olamaması olarak da tarif edilir. Genelinde psikolojik sebepler rol oynasa da, zannedildiği gibi basit, geçici bir korku değil, gerçek bir hastalıktır.

Pek çok çift kendi kendilerindeki bu sorunun zamanla aşılabileceğini düşünerek, vajinismus tedavisi almayı uzun bir süre reddetmekte, ertelemektedir. Oysaki her hastalıkta olduğu gibi, vajinismusta da ilk yapılması gereken, bu alanda uzman bir hekime başvurarak profesyonel destek almaktır.

"Vajinismus tedavisinde neler yapılıyor" veya "yıllarca aşamadığım başkasının yardımı ile nasıl aşacağım" şeklindeki sorular problemi yaşayan pek çok çiftin aklını kurcalamaktadır. Hâlbuki günümüzde kalıcı çözümler artık mümkündür.

Vajinismus Tedavisi Nasıldır?

Cinsellik, evliliğin "ana atardamarlarından" birisidir. Sağlıklı bir cinsel yaşam olmadan, evliliği ideal şekilde sürdürebilmek mümkün değildir.

Cinsel ilişkiye girememe şikâyeti ile başvuran tüm çiftlerin aklında; "sorunumun gerçek kaynağı ne, gerçekten tedavi olabilecek miyim, nasıl bir tedavi göreceğim, vajinismus tedavisi nasıl, parmak egzersizi yapacak mıyım, tedavim kaç gün sürecek, tedavi için ödeyeceğim ücret ne olacak" gibi onlarca soru bulunur. Henüz daha ilk görüşme esnasında, aklınızda yer eden bu tür soruların cevaplandırılması size rahatlık ve güven verecektir.

Bu sayfada genel olarak vajinismus tedavisi, farklı tedavi yöntemleri ve kliniğimizde uyguladığımız yöntemler hakkında ayrıntılı bilgiler yer almaktadır.

Vajinismus Tedavisi Öncesi Jinekolojik Muayene

Genel anlamda cinsel ilişkiye girememe problemi yaşayan çiftlerde, teşhis koymak için öncelikle basit bir jinekolojik muayene yapılır. Böylelikle problemin tam olarak teşhisi yapılmakta, düzeyi belirlenmekte ve olası genital anatomik kusurlar saptanmaktadır. Vajinismus hastalarının neredeyse tamamı jinekolojik muayeneden korkmakta ve asla muayene olamayacaklarını düşünmektedirler. Oysaki İstanbul, Ankara ve İzmir kliniklerimizde tedavi öncesi yapılan jinekolojik inceleme yaklaşık olarak 15 saniye kadar sürer, yalnızca görsel bir incelemeden ibarettir ve değerlendirme sırasında herhangi bir alet kullanılmamaktadır. Bu nedenle kesinlikle ağrısız ve oldukça rahat bir şekilde yapılmaktadır.

İlk görüşmedeki bu jinekolojik değerlendirme son derece önemlidir. Bu jinekolojik değerlendirme yapılmadığı takdirde, sorunun kaynağı tam olarak tespit edilmediği için tedavide yanlış yön çizilebilir. Örneğin cinsel ilişkiye girememe sorunu organik (fiziksel) engellerden kaynaklandığı halde, gereksiz psikoterapilerle maddi ve manevi kayıplara uğrayan pek çok çift vardır. Kızlık zarında şekilsel (anatomik) bir problemi olan hastada, bu fiziksel engel giderilmeden yapılacak cinsel terapiler hiçbir zaman sonuç vermeyecektir. Bu şekilde bizlere başvuran, gereksiz tedavilere maruz kalmış pek çok hasta mevcuttur.

Vajinismus tedavisi kişiye özeldir. Yani, bir hasta için uygun olan yöntem diğeri için uygun olmayabilir. Vajinismus tedavi yöntemi seçilirken, problemin ortaya çıkma nedenleri, sorunun derecesi, çiftin sosyokültürel değerleri belirleyici olmaktadır. Diğer taraftan, kimi zaman tek bir yöntem tedavide yeterli olurken, kimi zaman farklı yöntemleri de uygulamak gerekebilir.

Vajinismus Tedavisi Nasıl Olur?

Vajinismus tedavisi için uygulanan methodlar hastaların en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Hastalar genellikle tedavi yöntemlerini internetten araştırarak gelirler ve kendilerine uygulanabilecek yöntemler konusunda gereksiz endişelere sahiptirler.

vajinismus tedavisi nasıl yapılır?

Vajinismusun nedeni %90 oranında zihindeki kaygılara bağlıdır, geri kalan %10'luk kısmında ise kişinin doğuştan gelen veya sonradan kazanılmış fiziksel kusurlara bağlıdır.

Psikolojik temelli vajinismusta tedavi yöntemli olarak en sıklıkla bilişsel davranışsal cinsel tedavi yaklaşımları tercih edilmektedir. Ayrıca hipnoterapi (hipnoz tedavileri) EMDR, akupunktur, nöralterapi, biofeedback terapi, botulinum toksin enjeksiyon uygulamaları gibi yardımcı, destekleyici yöntemler de uygulanabilmektedir. Biz de kliniklerimizde özellikle dirençli ve ileri düzeydeki hastalarda bu tür yardımcı tedavi yöntemlerinden faydalanmaktayız.

Kızlık zarının sert, yüksek kenarlı veya ara bölmeli oluşu, vajina girişinde aşırı ağrı ile karakterize vulvar vestibulitis sorununun olması, vajina içindeki yatay ve dikey ara bölmeler, vajina darlığı gibi fiziksel engellere bağlı gelişen vajinismus veya cinsel ilişkiye girememe problemleri, basit cerrahi operasyonlar ile çözümlenebilmektedir. Nedene göre yapılan kızlık zarının alınması veya kesilmesi, vajina içi bölmelerin çıkartılması, vulvar vestibulitis operasyonları (vulvar vestibulektomi) ve vajina genişletme ameliyatları bu tür hasta grubunda en sık uygulanan cerrahi işlemlerdir.

Doğru teşhis ve kişiye özel yöntemler sayesinde günümüzde vajinismus tedavisi oldukça başarılıdır. Üst üste alınan seanslar ve yoğunlaştırılmış bir tedavi programı ile kliniklerimizdeki vajinismus tedavi süresi ortalama 3-5 gün arasındadır.

VAJİNİSMUS TEDAVİ METHODLARI

Vajinismus Tedavisinde Bilişsel Yaklaşımlar

Cinsel kimliğimizle ilgili bilgiler 3-4 yaşından itibaren zihnimizde şekillenmeye başlar. O yaşlardan itibaren duyduğumuz olumlu veya olumsuz, korku veya kaygı oluşturabilecek her şeyi beynimiz depolamaya başlar. Bunlar kimi zaman sahip olduğumuz cinsel organ, kimi zaman toplumun cinselliğe ve cinsel ilişkiye bakışı ile ilgili bilgilerdir. Örneğin; pek çok hasta kızlık zarının vajinayı tamamen kapatan bir zar olduğunu düşünmekte; büyük bir acı ve çok miktarda kanama ile kızlık zarının ilk ilişkide yırtılacağını, parçalanacağını zannetmektedir. Oysaki kızlık zarı; vajinanın giriş kısmında, halka gibi ortasında boşluk bulunan esnek bir yapıdır. İlk ilişki esnasında esneyerek açılma meydana gelir, kanama ve ağrı çoğu ilişkide meydana gelmez, olduğunda da çok hafiftir. Bilişsel terapi yaklaşımların amacı zihnimizde yer eden, belki farkında bile olmadığımız, 'cinsel mit' olarak adlandırılan doğru zannettiğimiz yanlışları düzeltmektir.

Vajinismus tedavisi methodlarından bilişsel yaklaşımlar arasında; vajina, kızlık zarı ve ilk gece ile ilgili gerçek dışı, abartılı bilgilerin düzeltilmesi, yerine doğru bilgilerin konulması yer alır. Verilen olumlu ve doğru bilgiler kişilerin cinselliğe bakışını değiştirilerek, adeta bir farkındalık sağlar.

Vajinismus Egzersizleri

Vajinismus tedavisi içinde yer alan davranışsal yaklaşımlar, halk arasında vajinismus egzersizleri olarak bilinir. Vajinismus egzersizleri arasında en sıklıkla;

 • Ayna egzersizi,
 • Masaj (sensate focus),
 • Kegel egzersizleri,
 • Pelvik taban rehabilitasyonu,
 • Parmak egzersizleri,
 • Dilatör çalışmaları yer almaktadır.

Vajinismusun sebebi, vajinamızı çevreleyen pelvik kasların kontrolümüz dışında kasılmasıdır. Bu kaslar normalde bizim denetimimiz altında olup, idrar ve gaitanın çıkışını kontrol etmektedir. Ağrı, acıdan korkan, çoğunun 'canım tatlıdır' diye kendisini tarif eden vajinismus hastaları, cinsel ilişki esnasında vajinal kaslar üzerindeki kontrolü kaybetmektedirler. İstem dışı çalışan pelvik kaslar vajinal kanal önünde adeta bir 'etten duvar' örer. Eşlerin "cinsel ilişki denemelerimizde adeta bir duvar ile karşılaşıyorum" şaşkınlık söyleminin altında bu güçlü kasılmalar yatmaktadır.

Vajinismus tedavisinde en önemli amaç, cinsel ilişkide istem dışı çalışan kasların kontrolünün sağlanmasıdır. Bir nevi fizik tedavi egzersizleri olarak da düşünebileceğimiz pelvik egzersizlerle, kişiye istem dışı kasılan vajen (vajina) kaslarını kontrol etmesi öğretilir.

Pelvik kas kontrolünü öğreten egzersizlerden birisi ‘Kegel egzersizleri’ dir. Bu egzersizler ile vajinadaki ana kaslardan pubokoksigeus (PC) kasının çalışması öğretilebilmektedir. Diğer yöntem de parmak egzersizleridir. Kişinin önce kendi parmağını, ardından eşinin parmağını vajina içine kontrollü olarak alması şeklinde önerilen parmak egzersizleri, vajina kaslarının kasılıp gevşemesini kontrol edebilmeyi ve vajina içini tanımayı hedefler. Ancak, klasik tedavinin temel yöntemlerinden birisi olan parmak egzersizi, pek çok hasta tarafından can sıkıcı ve itici gelmektedir. Hatta, tedaviyi bırakma sebebi olabilmektedir.

İstanbul, Ankara ve İzmir kliniklerimizde parmak egzersizlerini yoktur. Onun yerine hastalar tarafından daha kolay tolere edileceğini düşündüğümüz methodlara ağırlık vermekteyiz. Ayrıca hastanın gerginliğini azaltmak ve tedavi motivasyonunnu yükseltmek için akupunktur, hipnoz, EMDR gibi tedaviler de uygulanmaktadır. Gerekli olan durumlarda botulinum toksini enjeksiyonları ile tedaviler desteklenmektedir.

Akupunktur tedavileri ve hipnoterapi, tek başına ana tedavi şekli olmamakla birlikte, uygun hasta grubunda ve diğer terapi yöntemleri ile eş zamanlı uygulanıldığı takdirde oldukça güzel sonuçlar vermektedir.

Erkek Eşlere Verilen Vajinismus Tedavileri

Cinsel ilişki, hem erkek hem de kadının uyum içinde birbirine yaklaşmalarını gerektiren ortak bir konudur. Cinselliğin halen tabularla dolu olduğu ülkemizde bilişsel davranışsal cinsel tedavi programları erkek eşlere de uygulanmalıdır. Çünkü bu konuda erkeklerin de pek çok bilgi eksiklikleri vardır ve bu sebepler de cinsel ilişkiye girememe nedeni olabilmektedir. Mesela, “Vajinismus tedavisi esnasında kızlık zarı bozulur mu?” sorusu erkek eşler tarafından en çok sorulan soruların başında gelmektedir.

"Eşim korktuğu için kendini kasıyor, psikolojik bir durum, benimle ilgisi yok" şeklinde düşünen erkek eşin de mutlaka bu hastalık ve vajinismus tedavisi hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirilmelidir. Eş desteği ve ev ödevlerinin birlikte yapılması tedavi başarısındaki en önemli unsurlardandır.

Erkeklerdeki bir takım ürolojik sorunlar veya erken boşalma, ereksiyon problemleri, cinsel isteksizlik gibi problemler de cinsel ilişkiye girememe sebebi olabilmektedir. Diğer taraftan, vajinismus sorunu yaşayan hastaların eşlerinde önceleri hiçbir sorun yokken, zamanla bazı cinsel sorunlar ortaya çıkabilir. Erkeklerde en sık görülen problemler cinsel isteksizlik, sertleşme ve erken boşalma problemleridir. Kliniğimizde bu tarz cinsel sorunları yaşayan erkek eşlere de destekleyici tedaviler uygulanmaktadır. Burada bilinmesi gereken önemli olan nokta; erkekte sonradan ortaya çıkan bu tür cinsel problemlerin çoğunun, kadındaki vajinismus sorunu hallolduktan sonra kendiliğinden geçeceğidir.

Vajinismus Tedavisi İçin Kızlık Zarı Ameliyatları

Kızlık zarının normalden sert, kalın, yüksek kenarlı veya ara bölmeli oluşu cinsel ilişki girememe nedeni olabilir. Hatta ilişki denemelerindeki ağrılar, zamanla tüm vücudun genelini kapsayan kasılmalara dönüşebilir. Bu durumda kızlık zarının ameliyatla alınması bir çözüm üretebilir. Kızlık zarı yüksek kenarlı ve ince yapıdaysa, yalnızca kesik atılması bile tedaviyi oldukça kolaylaştırmaktadır. Kızlık zarı ameliyatlarının her hangi bir riski yoktur.

Herhangi bir anatomik bir problem olmadığı halde, vajinismus tedavisi amacıyla yapılan kızlık zarı operasyonları çözüm üretmez. Tam aksine, sorunun daha da alevlenmesine neden olmaktadır.

Vajinismus Tedavisi Bireye Özgüdür!

Vajinismus tedavisi tamamen bireye özgü olmalıdır. Tedavi yöntemleri herkes için standart tek bir yöntem olamaz. Çünkü her bireyin sorunu, derecesi ve oluş nedenleri diğerinden farklıdır. Bu nedenle vajinismus tedavisi için yöntem belirlenirken bu faktörlerin tamamı gözden geçirilmektedir.

Vajinismus tedavisine başlarken hastaların "acaba vajinismus tedavisi nasıl uygulanacak, egzersizleri yapabilecek miyim, ya başarısız olursam ne olacak, ağrı duyacak mıyım, vajinismus tedavisi nasıl olacak" türünden olumsuz otomatik düşünceleri bir kenara bırakmalarını ve bir an evvel destek almalarını önermekteyiz. Bekledikçe sorun derinleşmekte ve farklı problemler ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus tedavisi İstanbul, Ankara ve İzmir’de HERA Vajinismus Eğitim, Araştırma ve Tedavi Derneği üyeleri uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul Avrupa Yakası

Vajinismus tedavisi İstanbul Avrupa yakasında Hera Vajinismus Tedavi Derneği kurucusu, Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist (Fellow),Jinekolog Doç. Dr. Süleyman Eserdağ ile birlikte Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist (Fellow) Uz. Dr. Şenay Eserdağ ve Hera Vajinismus Tedavi Derneği kıdemli üyesi Jinekolog Op. Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu ve yardımcı ekibi tarafından yapılmaktadır.

Vajinismus tedavisi İstanbul Avrupa yakasındaki yerimiz Nişantaşı adresindedir.

İstanbul Avrupa yakasında vajinismus tedavisi için telefon hattımız: 0 (212) 225 15 00

Vajinismus Tedavisi İstanbul Anadolu Yakası

Vajinismus tedavisi İstanbul Anadolu yakasında, Hera Vajinismus Tedavi Derneği Başkan Yardımcısı ve Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist (Fellow) Uz. Dr. Şenay Eserdağ öncülüğünde yapılmaktadır.

Vajinismus tedavisi İstanbul Anadolu yakasındaki yerimiz Bağdat caddesi, No:394/10, Suadiye, İstanbul  adresindedir.

İstanbul Anadolu yakasında vajinismus tedavisi için sabit telefon hattımız: 0 (216) 369 15 00 

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus tedavisi Ankara’da Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist (Fellow) ve Jinekolog Op. Dr. Selver Kübra Akkaya ve yardımcı ekibi tarafından yapılmaktadır.

Vajinismus tedavisi Ankara yerimiz Kavaklıdere adresindedir.

Ankara'da vajinismus tedavisi için telefon hattımız: 0 (312) 426 85 25

Vajinismus Tedavisi İzmir

Vajinismus tedavisi İzmir’de Dr. Mazhar Eserdağ önderliğinde yapılmaktadır. Vajinismus tedavisi İzmir Alsancak adresindeki yerimiz için randevu alabilirsiniz. İzmir'de vajinismus tedavisi için telefon hattımız: 0 (232) 422 43 72

Vajinismus Tedavisi İstanbul, Ankara, İzmir WhatsApp Hattı  

Vajinismus tedavisi İstanbul, Ankara ve İzmir için bize tek bir whatsApp hattından da ulaşabilirsiniz. 

Vajinismus WhatsApp Genel Hattımız (Türkiye ve Dünyanın her bölgesinden): +90 (530) 763 34 00 

Hangi kliniği seçmem daha uygun olur?   

Tüm kiniklerdeki tedavilerimiz aynı şekilde ve aynı protokol ile ilerler, aralarında fark yoktur. O yüzden size en yakın veya en rahat ulaşabileceğiniz kliniğimizi seçebilirsiniz. 

Facebook Vajinismus Hastaları Dayanışma Grubu (Açık gruptur, giriş için abonelik gerektirmez). www.facebook.com/groups/heraklinik

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ HAKKINDA SIKÇA SORULANLAR

Vajinismus nedir?
Vajinal kasların cinsel birleşme sırasında irade dışı kasılmasına bağlı olarak cinsel ilişkiye girememe veya girilse bile aşırı kasılmalara bağlı ağrı hissedilmesidir.

Vajinismus neden olur?
Vajinismus, sıklıkla geçmişte zihne atılan cinsellikle ilgili endişelerden kaynaklanır. Nadiren de olsa doğuştan veya sonradan kazanılmış fiziksel kusurlar da vajinismusa neden olur.

Vajinismus tedavi almadan, kendiliğinden geçer mi?
Vajinismus basit, hafif bir korku değil, gerçek bir hastalıktır. Bu nedenle profesyonel yardım ve tedavi şarttır. Kendi kendine geçmesini beklemek sadece süreyi uzatıp vajinismusun derecesini yükseltir.

Vajinismus teşhisi nasıl konulur?
Deneyimli bir jinekolog tarafından 15 saniyede, son derece basit bir jinekolojik değerlendirme ile tanı konulabilir.

Vajinismusun kesin tedavisi var mıdır?
Evet! Vajinismusun kesin tedavisi bulunmaktadır. Bu konuda güvenmek ve çaba göstermek önemlidir.

Vajinismus tedavi modelleri nasıldır?
Hastalarımızın tedavi modelinden kasıtları tedavi terapi yöntemleridir. Pek çok yöntem bulunmakla birlikte en sık tercih edilen yöntem bilişsel ve davranışsal terapilerdir.

Vajinismus tedavisi için hangi doktora gidilir?
Vajinismus tedavisi için bu konuda deneyimli bir merkeze veya hekime başvurmak gerekmektedir.

Vajinismus tedavisi kaç gün sürer?
Kliniğimizde vajinismus tedavisi ortalama 3-5 gün arası sürmektedir. Hastalar tedavilere her gün üst üste alınmaktadır. Aralıklı gelmek isteyen hastalar için farklı tedavi programları uygulanmaktadır.

Tedaviler esnasında canım acıyacak mı?
Hayır! Tedavi esnasında yapılan egzersizlerde ağrı ve acı bulunmamaktadır.

Kızlık zarımı aldırmam tedavimi kolaylaştırır mı?
Kızlık zarında sorun olmadığı halde, ameliyatla kızlığın alınması (himenektomi) önerilmez. Sorun varsa, kliniğimizde lazer veya radyofrekans gibi yöntemlerle işlem basit bir şekilde halledilebilmektedir.

Vajinismus tedavisi sonrası sorun tekrarlar mı?
Hayır! Vajinismus tedavisi size vajinal kaslarınızı kontrol etmeniz öğretilir. Yüzmek, bisiklete binmek nasıl unutulmuyorsa, vajinal kasları kontrol etmeyi de unutmazsınız. Vajinismus tedavisi kalıcıdır.

Vajinismus tedavisi olmuş birisi normal doğum yapabilir mi?
Tabii ki! Vajinismus tedavisi sonrası korkularınızı yenip, pelvik kaslarınızı kontrol etmeyi öğrendiğiniz için jinekolojik muayene rahatlıkla olabilir ve normal doğum yapabilirsiniz.

Vajinismus tedavisi ücretleri nasıl?
Vajinismus tedavisi ile ilgili ücretler kuruma ve hekime göre farklılık arz eder. Bazı hekimler tedavinin tamımı için önceden belirlenen tek bir ücret şeklinde 'paket ücretlendirme', bazıları ise her görüşme başı alınan 'seans ücretlendirme' şeklinde fiyatlandırma uygular. Hastanın ne ile karşılaşacağını bilmesi açısından paket ücretlendirme tarifesi daha uygundur. Vajinismus tedavisi öncesi bu konuyu hekiminizle konuşmalısınız.

Vajinismus tedavisi bayan doktor 
Vajinismus tedavisi için bayan doktor seçme olanağınız var. Bu konuda geldiğinizde bilgi vermeniz yeterli olacaktır. Vajinismus tedavisi sırasında bayan doktor ve terapistlerimiz, dileyen hastalarımıza destek vermektedir.

 • Tam 5 gün sürdü tedavim şaka değil yalan değil 5 gün07.11.2022

  Sözlerime nereden ve nasıl başlasam bilemiyorum... Kim bilir bu satırlar kaç insanın kaç kalbin şifa bulmasına sebep olacak. Çünkü bende böyle sayfalarca satırlarda buldum şifamın nerede olduğunu.. Ben 11 aylık evliyim. Severek evlendim eşimle ömrüm boyuncada seveceğim. Sevdiğim adamla maalesef gerçek bir evlilik yaşayamadık. Kabullenmek ve hastalığımın dermanını bulmak biraz zaman aldı. Başlarda tabiki... Devamını Oku...

 • "Feriştahı, gelse dahi yapamaz" dediği şeyi yaptık10.10.2022

  Marhaba ben Meryem. Nereden başlasom bilemedim açıkçası. Oncelikle ben 3 aylık evliyim. Eşimle beş yıllık sevgililik döneminden sonra evlendik. Evliliğe aileni ikna etmem hiçte kolay olmadı ama sonunda kavuşabilmiştik. Dügünümüz oldu ve hiçte kolay olmadı sonrasında evimize geldik, Hersey istediğim gibi gidiyordu çok mutluyduk. Düğünden bir koç gün sonra balayı planmia vardi fakat ilk maalesef ... Devamını Oku...

 • O kadar pişmanım ki en başta HERA KLINIGE gelmediğime 3 senemi kendime ve eşime zehir ettim03.06.2022

  Ezgi Hanım ile konuşma beni oldukca rahatlatmıştı . Çalışmalar ödevler derken çok iyi geçiyordu. 3 günün sonunda bayağı başarılıydım ama bi an geldi yine olmuyor yapamayacağım düşüncesi. Dr. Senay Hanim ile görüştükten sonra tekrar pozitif düşümeye başladım. O kadar pişmanım ki en başta HERA KLINIGE gelmediğime 3 senemi kendime ve eşime zehir etdiğim için. Vajinismus Hastası olan herkese sesleniyorum siz... Devamını Oku...

 • 11 Yıllık Evliligimin başından beri vajinusmus hastalığı ile mücadele ediyorum03.06.2022

  Ben 35 Yaşında , 11 Yıllık Evliligimin başından beri vajinusmus hastalığı ile mücadele ediyorum . Başka merkezlere gittim hiç birinde muvaffak olamadım bir daha gitmedim , bazılarıysa işe yaramadı. Llinikte ilk internette randevu alıp geldim . Bu klinik insanı ilk sıcaklığıyla güven veriyor. Tedavide hiç zorlanmadım kolaylıkla 3 gün içerisinde bu hastalığı yendim. Ben bu hastalığı eşim olmadan tek başıma... Devamını Oku...

 • Kendiliğinden düzelir demeyin. Zaman geçmeden Hera'ya gelin06.03.2022

  Sevgili Hera Umutlarımın yuvası, iyiki dediğim kararlar olmamı sağlayanlar, benimle sabırla ilgilenen canım Ezgi hepinize tek tek ayrı ayrı sonsuz teşekkür ederim. Olmaz yapamam ben ümitsiz vakayım dedikçe beni inandırdınız. Sabrettiniz beni cesaretlendirdiniz. Kendime güvendim. Ben kusurlu değilim bende yapabilirim dedim. İnandım bende başardım. 6 aylık evliliğimde yeniden başladım. Herşey bi gecede ... Devamını Oku...

 • Herkesin emeğine sağlık ve sonunda mutlu sona ulaştık.06.03.2022

  Herkesin emeğine sağlık ve sonunda mutlu sona ulaştık. Sorunu olan herkes beklemeden Dr. Servet Hanım ve Safinaz Kara Hanıma gelmenizi tavsiye ediyoruz, zaman kaybetmeyin ve beklemeyin kendi kendine birşey olmuyor çünkü. Sevgiler.... Devamını Oku...

 • Hera kliniğe gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz.06.03.2022

  Evlenene kadar aslında vajinismus diye bir hastalık olduğunu bile bilmiyordum. Sadece korktuğumu konusu bile geçince bacaklarımı istemsiz kastığımı biliyorum. Çocuklukta yanımda konuşulan ilk gece muhabbetleri yüzünden belkide... Safinaz hocam çok çok yardımcı oldu o bana güvendi bende ona ve 6. günün sonunda başardım. Sürekli evde ben yaparım benim şu kadar zamanda yapamadığımı onlar nasıl başaracak de... Devamını Oku...

 • 4 Günde Vajinismusu Yendim06.03.2022

  Asla Yalnız Değilim İlk gün mucize gibiydi. Yapabildiğim şeylerin mutluluğuyla eve dönüp ödevlerimi yaptım. 2. ve 3. gün de aynı şekilde devam etti. Son gün yani 4. gün başardık. Hala inanamadığım bir durum. Kendim için çok korkak biriyim diyebilirim. Gerçekten ben başardıysam herkes başarabilir. Hayatımı zorlaştıran onlarca fobimden en zor ve en önemlisini yendim. Sonuç olarak çok doğru bir yerde oldu... Devamını Oku...

 • 3 sene mi kendime ve eşime zehir etmişim.13.02.2022

  Nasıl başlıcamı bilmiyorum, ama iyi ki size gelmişim. 3 senelik evliyim. İlk gece olmayınca çok anlam yüklememiştim olur diyerek 2 ay geçti. 2. ayın sonuna jinekologa gittim durumu anlattım ama bana pek yardımcı olmadı. Bu arada ben Almanya da yaşıyorum. Öyle böyle derken haftalar aylar geçiyordu ve ben iyice çaresiz kalmıştım. Araştırmalarıma devam ederken Türkiye de bir vajinismus uzmanı buldum, yardım... Devamını Oku...

 • Evliliğim bitme noktasına geldi18.11.2021

  Herkese Merhaba; Ben 25 yaşındayım ve 2 senelik evliyim. Bir buçuk aylık evliyken hera kliniğe muayene olmaya gelmiştim. Vajinismustum kabüllenmiştim. Ama tedaviye başlamadım kendim aşabileceğim bir sorun olduğunu düşündüm. En büyük hatayı orada yaptım. Çünkü evliliğim bitme noktasına geldi. Bütün çabalarıma rağmen olmadı. Uzun zaman sonra evliliğimi kurtarmak için tekrar muayeneye geldim. Şenay hanım v... Devamını Oku...

SORU SOR
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiCinselliği Ertelemeyin! Özğürleşin
0552 677 55 15
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.
Kabul EtReddetÇerez Politikası