Vajinismus TedavisiVAJİNİSMUS TEDAVİSİCinselliği Ertelemeyin! ÖzğürleşinMenü
Vajinismus Tedavisi

Tek Seansta Vajinismus Çözümü

Bazı merkezler tarafından vajinismus tek seansta, hatta 15 dakikada bile çözüme ulaşan bir cinsel sorun olarak lanse edilmektedir. Bu son derece yanıltıcı ve aldatmaya yöneliktir!

Tek Seansta Vajinismus Çözümü

Bazı merkezler tarafından vajinismus tek seansta, hatta 15 dakikada bile çözüme ulaşan bir cinsel sorun olarak lanse edilmektedir. Bu son derece yanıltıcı ve aldatmaya yöneliktir!

Çoğu kez vajinismus kökleri çok derinlere kadar uzanan ciddi bir problemdir. Her ne kadar evlilik süresince bu problem ile yüzleşseniz de problemin nereye kadar indiğini yani nereden itibaren başladığını kesin olarak bilmek mümkün değildir.

Çocukluk çağından itibaren; cinsellik, ilk gece ve kızlık zarı ile alınan olumsuz telkinler ve ön yargılar zamanla -adeta bir bilgisayarın belleğine giren virüs gibi- bilinçaltına yerleşmektedir. Tüm bu gereksiz korkuların silinmesi, yerine doğru bilgilerin verilmesi ve bu şekilde belleğin yeniden şekillendirilmesi bir miktar zaman alıcıdır.

Tek seanslık tedavilere inanmayınız!

Nasıl bir çocuğun emeklemeden koşması beklenemezse, kişinin cinsel yönden eksikliklerinin ve korkularının giderilerek psikolojik olarak hazırlanması da biraz zaman alıcıdır.

O yüzden vajinismusun tek seansta çözülebilmesi mümkün değildir. Bu şekilde ülkemizde maalesef pek çok çift mağdur edilmekte, maddi – manevi çok ciddi kayıplara uğramaktadır. Hüsranla biten her olumsuz tedavi girişimi daha sonraki tedavi arayışlarını da tırpanlar. 

Vajinismus tedavi merkezi olarak reklam veren ve 15 dakikada sorunu yendiğini iddia eden bazı kişi vw kurumların kullandığı yöntemler arasında belden uyuşturma iğnelerle veya genel anestezi verildikten sonra cinsel ilişki uygulamaları yer almaktadır. Bunlar son derece sakıncalı ve kalıcı problemler üretebilen uygulamalardır. Vajinismus tedavisinde önerilmeyen yöntemler arasındadır.  

Tek seansta vajinismus tedavisi

Tek seansta vajinismus tedavisi için yalnızca bir istisnai durum olabilir. Yalnızca bilgi düzeyinde eksikliği olan, korkularının ve kasılmalarının fazla olmadığı hafif düzeydeki vajinismus hastaları bu grubu oluşturur. Kendisinin ve/veya eşinin cinsel tecrübesinin az olması durumunda çiftlere gerekli bilgiler verilerek sorun tek seansta dahi çözüme kavuşabilmektedir. Onun haricinde vajinismus tek seansta, tek günde veya bir saatte tedavi edilemeyecek kadar önemli ve büyük bir cinsel sorundur.

SORU SOR
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiCinselliği Ertelemeyin! Özğürleşin
0850 303 2000