Vajinismus TedavisiVAJİNİSMUS TEDAVİSİCinselliği Ertelemeyin! ÖzğürleşinMenü
Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi Izmir

Vajinismus tedavilerinde en ideal yöntem hastalar tarafından kolay uygulanabilir, ağrısız, acısız, çözüm odaklı, kısa sürede kasılma ve kaygıyı giderici olmalıdır.

Vajinismus Tedavisi İzmir

Vajinismus İzmir

Hera Klinik markası ile ilk kez Ankara’da Doç. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından 2003 yılında açılan kliniğimiz, daha sonrasında İzmir (Alsancak) ve İstanbul (Nişantaşı ve Bağdat Caddesi) şehirlerine açılarak hizmet alanını genişletmiştir.

Hera Vajinismus Tedavi, Eğitim ve Araştırma Derneği’nin Kurucusu ve Başkanı Doç. Dr. Süleyman Eserdağ ile birlikte Op. Dr. Dilek Polat İstanbul Nişantaşı kliniğinde, Dernek Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Şenay Eserdağ ise İstanbul Bağdat Caddesi kliniğinde hastalarını kabul etmektedir. Vajinismus tedavisi İzmir kliniğinde ise Op. Dr. Mazhar Eserdağ hasta kabulünü sağlamaktadır.

Doç. Dr. Eserdağ başta vajinismus tedavileri olmak üzere cinsel sorunlar ve genital bölge estetiği üzerine çalışmakta, aynı zamanda danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Vajinismus Tedavisi İzmir

İzmir’de vajinismus tedavisi, cinsel tedaviler konusunda çalışan Aile Danışmanı, TC Sağlık Bakanlığı Akupunktur ve Hipnoz Uygulama sertifikalı, aynı zamanda Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist (Fellow) Op. Dr. Mazhar Eserdağ öncülüğünde yapılmaktadır.

Dr. Mazhar Eserdağ 2018 yılında TC Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversite’sinden Hipnoterapi eğitimleri almış, ‘Hipnoterapi Uygulama Sertifikası’ sahibidir. Yine, 2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversite’sinden Akupunktur tedavileri üzerine eğitimler alarak, bu alanda da sertifika sahibi bir akupunkturisttir. 

Dr. Mazhar Eserdağ hipnoterapi ve akupunktur tedavilerini İzmir’deki kliniğinde özellikle vajinismus tedavilerinde sırasında bilişsel davranışsal terapilere ek olarak uygulamaktadır.

İzmir-Alsancak kliniğimize başta İzmir ve ilçeleri olmak üzere, Manisa, Denizli, Aydın, Muğla, Balıkesir, Çanakkale, Antalya gibi şehirlerden vajinismus hastalarımız başvurmaktadır. Ayrıca ülkemizin farklı yerlerinden, yakınları / akrabaları İzmir’de oturan hastalarımız da bu kliniğimizde tedavi olmayı tercih etmektedirler.

Vajinismus Nedir?

Ülkemizde ve dünyada en sık görülen cinsel problemlerin başında vajinismus hastalığı gelir. Cinsel işlev bozukluğu merkezlerine başvurunun en sık sebebini oluşturur. ‘Vajinismus nedir, bir hastalık mıdır, tedavisi var mıdır, tedavi başarısı nasıldır’ gibi sorular ise hastaların kafasında yer eden önemli bilinmezlerdir.

Vajinismus, cinsel ilişkideki istemsiz kasılmalar neticesinde cinsel birleşmenin olamamasıdır. Bazen de oldukça ağrılı şekilde ilişkiler gerçekleşebilmektedir. Günümüzde uygulanan modern tedavi yöntemleri sayesinde %100’e yakın bir oranda tedavisi mümkündür. 

İzmir’de Vajinismus Tedavisi

Hera İzmir Vajinismus Tedavisi, Eğitim ve Araştırma Derneği tarafından sertifikalı hekimlerce tüm merkezlerimizde uygulanan vajinismus tedavi yöntemleri birebir aynıdır. O yüzden vajinismus hastalarımıza kendileri için en kolay, en rahat ulaşabilecekleri şehri seçmelerini öneririz.

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus tedavisi İzmir kliniklerimizde hasta bazlı bütüncül yaklaşımla yapılmaktadır. Tedaviler çifte özel uygulanmakta, her bireyin ihtiyacı olan destekler sunulmaktadır. İzmir Alsancak merkezimizde tedaviler kişiye özeldir ve tedavi şekli ilk görüşmeden sonra belirlenmektedir.

Vajinismus Tedavi Basamakları

Öncelikle hastalarımıza dosya açılarak, ayrıntılı bir şekilde öyküleri alınır. Daha önce aldıkları tedavileri, eğer varsa eşlik eden cinsel sorunları, geçmiş hayat öyküleri, çocukluk çağları, aile öyküleri, cinsellikle ilgili edindikleri bilgileri, yaşadıkları veya şahit oldukları cinsellikle ilgili travmaları mercek altına alınır.

Daha sonra, genel jinekolojik muayene için bir jinekoloğa refere edilirler. Jinekolojik muayenede fiziksel bir sorun yoksa hastaların onamı alınarak direkt tedaviye başlanır. Hastalar, tedavilere mümkün olduğunca çift olarak alınmaktadırlar. Çift olarak katılması mümkün olamayanlar bireysel olarak da katılabilmektedirler.

İzmir’deki vajinismus tedavilerinde hastalara cinsel danışmanlık verilmekte, sistematik duyarsızlaştırma tekniği uygulanmaktadır. Bu teknik, “bilişsel davranışsal terapi” metodu baz alınarak yapılmaktadır. Kaygı düzeyi ileri düzeyde yüksek olan hastalarda hipnoterapi ve akupunktur tedavisi de yapılarak kaygı düzeyleri azaltılabilmektedir.

Vajinismus Tedavisi İçin Hipnoz

Özellikle geçmiş yaşantılarında taciz, tecavüz, ensest gibi cinsel travmaları olan hastalarda hipnoz uygulamaları oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Hipnoz kişinin farkındalığını arttırır, motivasyonunu sağlar, gevşemeyi arttırır ve korkuları ile baş etmesini kolaylaştırır.

Hipnoterapi Sağlık Bakanlığı tarafından sertifika sahbi hekimler tarafından yapılması gereken bir tedavi yöntemidir.

Vajinismus Tedavisinde Akupunktur

Vajinismus tedavisinde tamamlayıcı yöntemlerden bir diğeri de akupunktur tedavileridir. Hem vücut hem de kulak akupunkturu şeklinde özellikle ilk tedavi günü tüm hastalarımıza uygulanmaktadır. Akupunktur tedavisi ile kişinin kaygı düzeyi azaltılıp, tedavi motivasyonu arttırılabilmektedir. Vücut Akupunkturu vücudun farklı bölgelerine batırılan küçük iğnelerle uygulanırken Kulak Akupunkturu ise herhangi bir iğne kullanılmaksızın elektroakupunktur cihazı ile gerçekleştirilmektedir. Her iki uygulama da tamamen ağrısızdır. Akupunktur, cinsel isteksizlik sorunlarında da kullanılabilen tamamlayıcı bir tedavidir.

Hastalara uygulanan tedavi yöntemleri cinsellikle ilgili bilgilendirmeleri içermektedir (bilişsel terapi). Daha sonrasında önerilen egzersizler ile hastaların korkuları ile yüzleşmeleri sağlanmaktadır. Hastaların hiçbir şekilde ağrı, acı duymayacağı bu yöntemlerle kısa zamanda kas kontrolü sağlanabilmekte ve yeni kas hafızası oluşturulabilmektedir (davranışsal terapi).

İzmir kliniğinde önerilen tedavi seçenekleri arasında pek çok hasta için zorlayıcı gelen parmak egzersizleri YOKTUR.

Vajinismus Hastalığı Tedavisi İzmir

İzmir’de vajinismus tedavisi devlet ve üniversite hastanelerinde cinsel işlev bozukluğu polikliniklerinde yapılmaktadır. Özel hastanelerde de vajinismus tedavisi uygulanmaktadır. Ancak bu merkezlerdeki hasta yoğunluğu nedeniyle, vajinismus hastalarının pek çoğu genelde vajinismus tedavisi alanında uzmanlaşmış özel klinikleri tercih etmektedirler.

En İdeal Vajinismus Tedavi Yöntemi Nedir?

Vajinismus tedavilerinde en ideal yöntem; hastalar tarafından kolay uygulanabilir, ağrısız, acısız, çözüm odaklı ve kısa sürede kasılma ve anksiyeteyi (kaygıyı) giderici olmalıdır. Vajinismus tedavi sonrası problem bir daha tekrar etmemelidir.

Günümüzde vajinismus tedavisi için bilişsel ve davranışsal cinsel yaklaşımlar her ne kadar altın standardı oluştursa da bazı destekleyici – alternatif yöntemlerle çözümler kolaylaştırılabilmektedir. Akupunktur tedavileri, EMDR, hipnoterapi ve NLP gibi yöntemler vajinismus tedavisi için destekleyici ve kolaylaştırıcı çözümler üretebilmektedir.

İzmir kliniğimizde uyguladığımız vajinismus tedavileri arasında parmak egzersizleri yoktur. ‘Sistematik duyarsızlaştırma’ adı verilen teknikle, kişiyi yaşadığı korkunun adım adım üzerine giderilerek kişinin bu korkuyu yenmesi sağlanır.

Tedaviler sırasında bayan asistanlarımız hastalarımıza destek olmaktadır. Yapılan egzersizler, aynı bir çocuğun ‘deney yaparak öğrenmesi’ gibidir. Yapılarak öğrenilen tedaviler kökten ve kalıcı çözümler sunmaktadır.

Vajinismus Tedavisi Merkezi İzmir

İzmir’de vajinismus tedavisi almayı düşünen hastalarımız; 0530 763 34 00 no’lu Hera Klinik ücretsiz whatsapp çağrı hattımızı arayarak veya mesaj bırakarak randevu, bilgi veya danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilir ya da Op. Dr. Mazhar Eserdağ'a 0505 402 05 04 no'lu telefonundan ulaşabilirler.

Vajinismus Tedavi Fiyatları İzmir

İzmir kliniğimize başvuracak hastalarımız tedavi süreci ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmelisiniz. Tedavi süresince adetsiz olmaları önemlidir. Günlük seansların kaç saat sürdüğünü bizimle iletişime geçerek kolayca öğrenebilirsiniz.

İzmir’de vajinismus tedavi fiyatı, aynı diğer kliniklerde olduğu gibi ‘paket ücret tarifesi’ şeklinde yapılmakta ve ilk değerlendirme sonrasında belirlenmektedir. Paket ücretlendirmeler hastaların lehinedir, tedavi süresi uzasa bile maliyet değişmez.

Günümüzde uygulanan tedavi yöntemleri sayesinde vajinismus sorunu kısa sürede çözümle sonuçlanabilmektedir.

  • Boşuna Moralimi Bozmuşum24.04.2019

    Merhaba Süleyman bey, Öncelikle belirteyim ki size ve çalışanlarınıza minnettarız eşim ve ben 4,5 yıllık evliyim. Vajinismus rehasızlığımdan dolayı eşimle 4,5 yıldır hala birleşme yapamadık.4,5 yılı hatırlamak bile istemiyorum. Evliliğimin ilk gecesi o kâbusu yasadım. Ağlamalar sızlamalar bu gece olmadıysa diğer gece olur diye kendimi 1.600 gün avutmuşum.Öyle bir şeyki kimseyle paylaşamıyorsun sadece e... Devamını Oku...

  • Benim İçin Kabus Bitti24.04.2019

    Sivrisinek Öldü :) 5 aylık evliyim. ilk önce her iki aileyede oldu dedik. Aradan 3 ay geçti. Çevreden gelen çocuk yokmu sorularından sıkılmaya başlamıştım. Ve her ilişki başarısızlıkla sonuçlanınca kendimi çok kötü hissediyordum. Çoğu zaman gizlice ağladığımı bilirim. Eşimin senin vajinan dar ondan giremiyorum demesi canımı sıkıyordu. Bu yüzden kadın doğuma gittim. Beni o korkunç masaya çıkarttı. Alttan... Devamını Oku...

  • 3 Seansta Korkularımdan Kurtuldum22.04.2019

    9 aylık evliyim ve eşimle ilişkiye giremedim. Evlenmeden önce 5 yıllık bir birlikteliğimiz olmuştu, böyle bir sorunla karşılaşacağım hiç aklıma gelmemişti. İlişkiye girmekten çok fazla korkmuyordum, fakat kanama olmasından korkuyordum. Bu da bilinçaltımı olumsuz yönde etkiledi. Evliliğimin ilk 3 ayında hiçbir problem yoktu, zamanla geçer diyorduk, fakat geçmedi iyice psikolojim bozulmaya başladı. Eşim he... Devamını Oku...

SORU SOR
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiCinselliği Ertelemeyin! Özğürleşin
0552 677 55 15
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.
Kabul EtReddetÇerez Politikası