Vajinismus TedavisiVAJİNİSMUS TEDAVİSİCinselliği Ertelemeyin! ÖzğürleşinMenü
Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi Izmir

Vajinismus tedavilerinde en ideal yöntem hastalar tarafından kolay uygulanabilir, ağrısız, acısız, çözüm odaklı, kısa sürede kasılma ve kaygıyı giderici olmalıdır.

Vajinismus Tedavisi İzmir

Hera Klinik ticari markası ile ilk kez Ankara’da Dr. Süleyman Eserdağ tarafından 2003 yılında açılan kliniğimiz, daha sonrasında İzmir ve İstanbul şehirlerine açılarak hizmet alanını genişletmiştir.

Dr. Süleyman Eserdağ, halen İstanbul Nişantaşı kliniğinde eşi Dr. Şenay Eserdağ ile birlikte hastalarını kabul etmektedir. Başta vajinismus tedavileri olmak üzere cinsel sorunlar ve genital bölge estetiği üzerine çalışmakta, aynı zamanda İzmir ve Ankara kliniklerine danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.  Ankara’da Op. Dr. Didem Kurban, İzmir kliniğinde Op. Dr. Mazhar Eserdağ hasta kabulünü sağlamaktadır.

Vajinismus tedavisi İzmir

İzmir’de vajinismus tedavisi ilk sırada olmak üzere, cinsel tedaviler konusunda verilen hizmetler Aile Danışmanı ve Avrupa Board Sertifikalı (Fellow – Cinsel Terapist) Op. Dr. Mazhar Eserdağ öncülüğündedir. Dr. Mazhar Eserdağ aynı zamanda 2018 yılında TC Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversite’sinden Hipnoterapi eğitimleri almış, ‘Hipnoterapi Uygulama Sertifikası’ sahibidir.

Yine, 2018 yılında TC Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversite’sinden Akupunktur tedavileri üzerine eğitimler alarak, bu alanda da sertifika sahibi akupunkturisttir.  Hipnoterapi ve akupunktur tedavilerini özellikle vajinismus tedavilerinde uygulamaktadır.

İzmir-Alsancak ofisimize başta İzmir ve ilçeleri olmak üzere, Manisa, Denizli, Aydın, Muğla, Balıkesir, Çanakkale, Antalya gibi şehirlerden hastalarımız başvurmaktadır. Ayrıca ülkemizin farklı yerlerinden, yakınları / akrabaları İzmir’de oturan hastalarımız da tercih etmektedirler.

İzmir, Ankara ve İstanbul kliniklerinde uygulanan tüm vajinismus tedavi yöntemleri birebir aynıdır. O yüzden vajinismus hastalarımıza kendileri için en kolay ulaşabilecekleri şehri seçmelerini öneririz.

En ideal vajinismus tedavi yöntemi nedir?

Vajinismus tedavilerinde en ideal yöntem; hastalar tarafından kolay uygulanabilir, ağrısız, acısız, çözüm odaklı, kısa sürede kasılma ve anksiyeteyi (kaygıyı) giderici olmalıdır. Günümüzde vajinismus tedavisi için bilişsel ve davranışsal cinsel yaklaşımlar her ne kadar altın standardı oluştursa da bazı destekleyici – alternatif yöntemlerle çözümler kolaylaştırılabilmektedir. Akupunktur tedavileri, EMDR, Hipnoterapi ve NLP gibi yöntemler vajinismus tedavisi için destekleyici ve kolaylaştırıcı çözümler üretebilmektedir.

İzmir, Ankara ve İstanbul kliniğimizde uyguladığımız vajinismus tedavileri arasında parmak egzersizleri yoktur. ‘Sistematik duyarsızlaştırma’ adı verilen teknikle, yani kişinin yaşadığı korkunun adım adım üzerine giderilerek yenmesi sağlanır. Tedaviler sırasında bayan asistanlarımız hastalarımıza destek olmaktadır. Yapılan egzersizler, aynı bir çocuğun ‘deney yaparak öğrenmesi’ gibidir. Yapılarak öğrenilen tedaviler kökten ve kalıcı çözümler sunar.

İzmir’de vajinismus tedavisi

İzmir’de vajinismus tedavisi için başvurmayı düşünen hastalarımız 0(850) 303 2000 no’lu ücretsiz çağrı hattımızı arayarak randevu, bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirler. İzmir kliniğimize başvuracak hastalarımızın tedaviler için 3-5 günü ayırmaları ve tedavi süresince adetsiz olmaları önemlidir.

SORU SOR
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiCinselliği Ertelemeyin! Özğürleşin
0850 303 2000