Vajinismus TedavisiVAJİNİSMUS TEDAVİSİCinselliği Ertelemeyin! ÖzğürleşinMenü
Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi Istanbul

2015 yılında açılan kliniğimizde başta vajinismus tedavileri ve cinsel estetik operasyonları olmak üzere farklı alanlarda cinsel tedavi hizmetleri sunulmaktadır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul

İlk defa 2003 yılında Jinekolog, Aile Danışmanı ve Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist Dr. Süleyman Eserdağ tarafından Ankara’da açılan merkezimiz, ilerleyen yıllarda İstanbul ve İzmir klinikleri ile hizmetlerini farklı bölgelere yaymıştır.

2015 yılında yine Dr. Süleyman Eserdağ tarafından kurulan ve ülkemizin bu alanda ilk sivil toplum derneği olan ‘HERA Vajinismus Tedavi Eğitim ve Araştırma Derneği’ bünyesinde de aktif çalışmalara başlanmıştır.

Vajinismus tedavisi Ankara, İstanbul ve İzmir kliniklerinde Dr. Süleyman Eserdağ önderliğinde, HERA Vajinismus Derneği Sertifikalı uzman hekimler tarafından uygulanan yöntemler aynı standarttadır.

Vajinismus tedavisi İstanbul kliniğinde Dr. Süleyman Eserdağ ile eşi Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist Dr. Şenay Eserdağ ve profesyonel ekibimiz hastalarımıza yardımcı olmaktadır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul

2015 yılında açılan kliniğimizde başta vajinismus tedavileri ve cinsel estetik operasyonları olmak üzere farklı alanlarda cinsel tedavi hizmetleri sunulmaktadır.

Yapılan cinsel tedaviler arasında:

 • Vajinismus tedavileri,
 • Ağrılı cinsel ilişki (disparoni),
 • Anorgazmi (orgazm olamama),
 • Cinsel istek azalması (cinsel soğukluk) ve uyarılma bozuklukları,
 • Evlilik (çift) terapileri,
 • Cinsel danışmanlık ve eğitim hizmetleri,
 • Akupunktur tedavileri,
 • EMDR,
 • Hipnoterapi,
 • Erkeklerdeki cinsel sorunlar (erken boşalma, ereksiyon problemleri, geç boşalma ve cinsel isteksizlik) yer almaktadır.

İstanbul’da Vajinismus Tedavisi

İstanbul kliniğimizde vajinismus tedavisi için hangi yöntemler kullanılıyor, vajinismus hastaları ne tür tedaviler alıyor” gibi soruların yanıtlarını bu bölümde bulabileceksiniz.

Adım Adım Vajinismus Tedavisi / İstanbul

Vajinismus tedavisi için İstanbul ofisimize başvuran hastalarımızın öncelikle öykü formları (anamnez) çıkartılır. Kaç yıldır vajinismus sorunu olduğu, evlilik bilgileri, cinsel ilişkide yaşananlar, kendi ebeveyn hikâyeleri vs. sorgulanır. Daha sonrasında yapılan 15 saniye kadar süren son derece basit, ağrısız bir jinekolojik değerlendirme ile vajinismusun derecesi saptanır.

Jinekolojik değerlendirme sırasında kızlık zarı ve vajina ile ilgili olası sorunlar da gözden geçirilmektedir. Anatomik bir problemin varlığında tedavi yöntemleri oldukça değişmektedir.
Jinekolojik değerlendirmede vajinismusun derecesi haricinde, türü, altta yatan organik veya anatomik bir engelin olup olmadığı, tedavinin ortalama kaç gün süreceği de tespit edilebilecektir. Ayrıca buna göre de çift için belirlenen vajinismus tedavi ücreti de bildirilmektedir.

Paket ücretlendirme tarifesi hasta lehinedir; nitekim tedavi süresi beklenenden daha uzun sürse bile ilk belirlenen “paket ücret” miktarı değişmez, yani maliyet artmaz.

Vajinismus derecesi ve hastanın durumuna göre uygulanacak tedavi yöntemleri konusunda çifte bilgiler verilir. Daha sonrasında da şehir dışından gelen hastalarımız için aynı gün içerisinde, İstanbul’da yaşayanlar için ise arzu edilen bir gün tespit edilerek vajinismus tedavisine geçilir.

Uygulanan vajinismus tedavi yöntemleri

Vajinismus tedavileri kişilerin durumlarına göre değişkendir. Örneğin; 

 • Bilgi eksikliği olan çiftlerde “bilişsel cinsel terapi” (Cinsellik ile ilgili ayrıntılı bilgilerin verilmesi),
 • Korkuları fazla olan hastalarda davranışsal cinsel terapi (‘Vajinismus egzersizleri’),
 • Kaygı düzeyi oldukça fazla olanlarda ise “Hipnoterapi” (Hipnoz tedavileri) ve akupunktur tedavileri,
 • Cinsel travma öyküsü olanlarda EMDR terapisi,
 • Kızlık zarı veya vajinada anatomik (doğuştan gelen yapısal) sorunları olan hastalarda ise “cerrahi yöntemler” (basit operasyonlar),
 • İlave olarak erkek eşte cinsel sorunları olanlarda nedene yönelik tedaviler,
 • Evlilik sorunu olanlarda evlilik terapileri uygulanan yöntemler arasındadır.

Vajinismus tedavileri nasıldır?

Vajinismus tedavisi için uygulanan psikolojik tedavilerde “sistematik duyarsızlaştırma tekniği” uygulanmaktadır. Sistematik duyarsızlaştırma ile birlikte uygulatılan egzersizlerle sorunun üzerine adım adım gidilerek çözüme ulaşma hedeflenmektedir. Kliniğimizdeki vajinismus tedavileri arasında "Parmak egzersizi" ile çalışma YOKTUR. 

Vajinismus seansları nasıldır?

Vajinismus tedavisinde kalıcı çözüm için yoğunlaştırılmış bir tedavi programı uygulanmaktadır.

Şehir dışı ve yurt dışından gelene hastalarımızın seansları geldikleri gün başlar. Her gün üst üste ve günde ortalama olarak 1.5- 2 saat gibi yoğunlaştırılmış bir sürece alınırlar. Ortalama tedavi süresi 3-4 gün arasındadır. Bazen bu süreç 5-6 günü bulabilir ki; bu da biraz hastaya bağlıdır. Azimli, kararlı ve sabırlı hasta grubumuzda tedavi süreci oldukça hızlı ilerlemektedir.

İstanbul içinden gelen vajinismus hastalarımızda ise yapılan ilk görüşme ve jinekolojik değerlendirme sonucunda ‘tedavilerin kaç seans süreceği, hangi yöntemlerin kullanılacağı ve maliyetin ne kadar olacağı’ konularında ayrıntılı bilgiler verilir. Tedavi yol haritası çıkartıldıktan sonra, hastamızın arzusu doğrultusunda tedavilere belirlenen bir günde başlanılır.

Vajinismus tedavilerine yalnız olarak da gelebiliyorsunuz

Vajinismus tedavisi süresince ilişki yasağı mevcuttur. Son seansta kaygılar ve kasılmalar tamamen bittikten sonra çiftlere ilişki önerilmektedir. Bu nedenle hastalar, eşlerinin çok yoğun bir iş programları olması durumunda tedavilere yalnız olarak da katılabilmektedirler.

Bekar veya daha önceden evlenip boşanmış vajinismus hastaları da İstanbul, Ankara ve İzmir adreslerimizde tedavilere kendi başlarına katılabiliyorlar.

Konaklama konusu: Konaklama konusunda yardım almak isteyen şehir dışı hastalarımız:
İstanbul için 0 (212) 225 15 00, İzmir için 0 (232) 422 43 72, Ankara için 0 (312) 426 85 25 no’lu klinik telefonlarını arayarak yardım isteminde bulunabilirler.

Vajinismus tedavisi İstanbul, Ankara, İzmir

Vajinismus tedavisi İstanbul, Ankara ve İzmir adreslerinde 2003 yılından bu yana, 8000’ün üzerinde hastamız başvurmuştur. İstanbul, Ankara ve İzmir’de uygulanan tedavi yöntemleri birebir aynıdır. O yüzden sizin için hangisine ulaşmak daha kolay olacaksa o şehri tercih edebilirsiniz.

SORU SOR
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiCinselliği Ertelemeyin! Özğürleşin
0850 303 2000