Vajinismus TedavisiVAJİNİSMUS TEDAVİSİCinselliği Ertelemeyin! ÖzğürleşinMenü
Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi Istanbul

Vajinismus tedavisi İstanbul Avrupa yakası (Nişantaşı),İstanbul Anadolu yakası (Bağdat Caddesi, Suadiye),Ankara (Kavaklıdere) ve İzmir (Alsancak) kliniklerimizde yapılabilmektedir. İlk defa 2003 yılında açılan kliniğimizde başta vajinismus tedavileri ve genital estetik operasyonları uygulanmaktadır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul

Vajinismus İstanbul

İlk defa 2003 yılında Jinekolog, Aile Danışmanı ve Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist Doç. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından Ankara da açılan merkezimiz, ilerleyen yıllarda İstanbul ve İzmir klinikleri ile hizmetlerini farklı bölgelere yaymıştır.

2015 yılında yine Doç. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından kurulan ve ülkemizin bu alanda ilk sivil toplum derneği olan ‘HERA Vajinismus Tedavi, Eğitim ve Araştırma Derneği’ bünyesinde de aktif çalışmalara başlanmıştır.

Vajinismus tedavisi İstanbul kliniklerinde Doç. Dr. Süleyman Eserdağ önderliğinde, HERA Vajinismus Derneği Sertifikalı uzman hekimler tarafından uygulanan yöntemlerle yapılmaktadır. Bu üç şehirdeki tüm tedaviler aynı standarttadır.

Vajinismus tedavisi İstanbul Nişantaşı kliniğinde Doç. Dr. Süleyman Eserdağ ve Op. Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu ile birlikte çalışan profesyonel ekibimiz hastalarımıza yardımcı olmaktadır.

Dr. Süleyman Eserdağ’ın eşi Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist, Akupunkturist Uz. Dr. Şenay Eserdağ İstanbul Bağdat Caddesi kliniğinde hasta kabulü yapmaktadır.

Doç. Dr. Süleyman Eserdağ başta vajinismus tedavileri olmak üzere cinsel sorunlar ve genital bölge estetiği üzerine çalışmakta, aynı zamanda kliniklere danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu yakası

2015 yılında açılan İstanbul Nişantaşı (Avrupa yakası) kliniğimiz ve 2020 yılında hizmete başlayan İstanbul Bağdat Caddesi (Anadolu yakası) kliniğimiz başta vajinismus tedavileri ve genital estetik operasyonları olmak üzere farklı alanlarda hizmetlerini sürdürmektedir.

İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası kliniklerinde yapılan cinsel tedaviler arasında:

 • Vajinismus tedavileri,
 • Ağrılı cinsel ilişki (disparoni),
 • Anorgazmi (orgazm olamama),
 • Cinsel istek azalması (cinsel soğukluk) ve uyarılma bozuklukları,
 • Evlilik (çift) terapileri,
 • Cinsel danışmanlık ve eğitim hizmetleri,
 • Akupunktur tedavileri,
 • EMDR,
 • Hipnoterapi,
 • Erkeklerdeki cinsel sorunlar (erken boşalma, ereksiyon problemleri, geç boşalma ve cinsel isteksizlik) yer almaktadır.

İstanbul kliniklerinde kadınlarda cinsel isteksizlik ve orgazm olamama sorununu gidermek amacıyla vajinal lazer, radyofrekans uygulamaları da yapılmaktadır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul Avrupa Yakası

İstanbul Avrupa yakasında vajinismus tedavileri genelde özel merkezler bünyesinde uygulanmaktadır. Bu alanda jinekolog, psikiyatr, ürolog, psikolog, fizyoterapist ve aile danışmanı gibi sağlık profesyonelleri hizmet vermektedir. En kısa sürede sonuç alabilmek için kurumsal ve profesyonel merkezlerden hizmet alınması önemlidir.

2015 yılından İstanbul Avrupa yakasında açılan Nişantaşı kliniğimize Şişli, Beşiktaş, Alibeyköy, Zeytinburnu, Bahçelievler, Bayrampaşa, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Küçük Çekmece, Fatih, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Esenler, Arnavutköy, Sarıyer, Maslak gibi bölgelerden yoğun olarak hastalar başvurmaktadır. Ayrıca vajinismus tedavisi için Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve ilçelerinden de hastalarımız rağbet etmektedir. Diğer taraftan akrabaları İstanbul’da yaşayan şehir dışı ve yurt dışı hastalarımız da bu merkezimizi tercih etmektedir.

Vajinismus tedavisi için İstanbul Avrupa yakasını düşünen hastalarımız Nişantaşı kliniğimize başvurabilirler. Randevu ve bilgi için 0 (212) 225 15 00 no’lu telefonu arayarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler.

Vajinismus Tedavisi İstanbul Anadolu Yakası

Vajinismus tedavileri kurumsal bir kimlik çatısında özveri gerektiren özel tedavilerdir. Sonuç alınamayınca sorun bir çığ gibi büyüyerek beklenmedik, farklı noktalara ulaşabilmektedir. O yüzden tedavi merkezi seçimini doğru yapmak son derece önemlidir.

İstanbul Bağdat Caddesinde yer alan kliniğimize Maltepe, Kadıköy, Adalar, Erenköy, Sultanbeyli, Kartal, Pendik, Gebze, Üsküdar, Beykoz bölgelerinden hastalarımız sıkça ulaşabilmektedir. Ayrıca Gebze, Yalova, Kocaeli, Adapazarı, Bursa, İnegöl, Düzce gibi şehir dışı bölgelerinden de yoğun olarak rağbet edilmektedir. Akrabaları İstanbul Anadolu yakasında olan şehir dışı ve yurt dışı hastalarımız da bu merkezimizi tercih etmektedir.

Vajinismus tedavisi için İstanbul Anadolu yakasını düşünen hastalarımız 0 (216) 369 15 00 no’lu telefonu arayarak ayrıntılı bilgi veya randevu alabilirler.

Vajinismus Tedavisi İstanbul - Tedavi Basamakları

Vajinismus tedavisi için İstanbul ofisimize başvuran hastalarımızın öncelikle öykü formları (anamnez) çıkartılır. Kaç yıldır vajinismus sorunu olduğu, evlilik bilgileri, cinsel ilişkide yaşananlar, kendi ebeveyn hikâyeleri vs. sorgulanır. Daha sonrasında yapılan ve yaklaşık olarak 15 saniye kadar süren son derece basit, ağrısız bir jinekolojik değerlendirme ile vajinismusun derecesi saptanır.

Jinekolojik değerlendirme sırasında kızlık zarı ve vajina ile ilgili olası sorunlar da gözden geçirilmektedir. Anatomik bir problemin varlığında tedavi yöntemleri oldukça değişmektedir.

Jinekolojik değerlendirmede vajinismusun derecesi haricinde, türü, altta yatan organik veya anatomik bir engelin olup olmadığı, tedavinin ortalama kaç gün süreceği de tespit edilebilmektedir. Tüm bu bilgiler ışığında çift için belirlenen vajinismus tedavi ücreti de bildirilmektedir.

Paket ücretlendirme tarifesi hasta lehinedir; nitekim çiftin tedavi süresi beklenenden daha uzun sürse bile ilk belirlenen “paket ücret” miktarı değişmez, yani maliyet artmaz.

Jinekolojik muayeneyi takiben vajinismusun derecesi ve hastanın durumuna göre uygulanacak tedavi yöntemleri konusunda çifte bilgiler verilir. Daha sonrasında da şehir dışından gelen hastalarımız için aynı gün içerisinde, İstanbul’da yaşayanlar için ise arzu edilen bir gün tespit edilerek vajinismus tedavisine geçilir.

İstanbul’da vajinismus tedavisi – Hangi yöntemler uygulanmaktadır?

Vajinismus tedavileri kişilerin durumlarına göre değişkendir ve bütüncül bir bakış gerektirir. İstanbul kliniklerinde uygulanan tedaviler arasında:

 • Bilgi eksikliği olan çiftlerde “bilişsel cinsel terapi” (Cinsellik ile ilgili ayrıntılı bilgilerin verilmesi),
 • Korkuları fazla olan hastalarda davranışsal cinsel terapi (‘Vajinismus egzersizleri’),
 • Kaygı düzeyi oldukça fazla olanlarda ise “Hipnoterapi” (Hipnoz tedavileri) ve akupunktur tedavileri,
 • Yine ileri düzeyde kaygı sorunlarında kaygıyı azaltıcı akupunktur tedavisi,
 • Cinsel travma öyküsü olanlarda EMDR terapisi,
 • Kızlık zarı veya vajinada anatomik (doğuştan gelen yapısal) sorunları olan hastalarda ise basit “cerrahi yöntemler” (basit operasyonlar),
 • Aşırı spastik vajina yapısına sahip olanlarda vajinal kas içine botulinum toksini enjeksiyonu,
 • Erkek eşte cinsel sorunları olanlarda eşe yönelik tedaviler,
 • Evlilik sorunu olanlarda evlilik terapileri bulunmaktadır.

Vajinismus tedavisi için uygulanan psikolojik tedavilerde “sistematik duyarsızlaştırma tekniği” uygulanmaktadır. Sistematik duyarsızlaştırma ile birlikte uygulatılan egzersizlerle sorunun üzerine adım adım gidilerek çözüme ulaşma hedeflenmektedir. İstanbul kliniklerimizde verilen vajinismus tedavileri arasında "parmak egzersizi" ile çalışma YOKTUR.

Vajinismus seansları nasıldır?

Vajinismus tedavisinde kalıcı çözüm için yoğunlaştırılmış bir tedavi programı uygulanmaktadır. Bu tedavi programı “hücum terapisi” olarak da adlandırılmaktadır.

Şehir dışından ve yurt dışından gelene hastalarımızın seansları geldikleri gün başlamaktadır. Hastalar, her gün üst üste gelecekleri ve günde ortalama olarak 1- 2 saat sürecek yoğunlaştırılmış bir terapi sürecine alınırlar. Ortalama tedavi süresi 3-4 gün arasındadır. Bazen bu süreç 5-6 günü bulabilir ki; bu biraz da hastaya bağlıdır. Azimli, kararlı ve sabırlı hasta grubumuzda tedavi süreci oldukça hızlı ilerlemektedir.

İstanbul içinden gelen vajinismus hastalarımızda ise yapılan ilk görüşme ve jinekolojik değerlendirme sonucunda ‘tedavilerin kaç seans süreceği, hangi yöntemlerin kullanılacağı ve maliyetin ne kadar olacağı’ konularında ayrıntılı bilgiler verilir. Tedavi yol haritası çıkartıldıktan sonra, hastamızın arzusu doğrultusunda tedavilere belirlenen bir günde başlanılır.

Vajinismus tedavilerine yalnız olarak da gelebilirsiniz

Vajinismus tedavisi süresince ilişki yasağı mevcuttur. Son seansta kaygılar ve kasılmalar tamamen bittikten sonra çiftlere ilişki önerilmektedir. Bu nedenle hastalar, eşlerinin çok yoğun bir iş programları olması durumunda tedavilere yalnız olarak da katılabilmektedirler.

Bekar veya daha önceden evlenip boşanmış vajinismus hastaları da İstanbul, adreslerimizde tedavilere kendi başlarına katılabilirler.

Konaklama desteği

Konaklama konusunda yardım almak isteyen şehir dışı hastalarımız: İstanbul Avrupa yakası için 0 (212) 225 15 00, İstanbul Anadolu yakası için 0 (216) 369 15 00 telefonlarını arayarak yardım isteminde bulunabilirler.

Vajinismus tedavisi merkezi İstanbul

Vajinismus tedavisi İstanbul adresimizde, 2003 yılından bu yana, 12.000’in üzerinde hastamız başvurmuş ve tedavileri başarı ile tamamlanmıştır. Tüm merkezlerimizde uygulanan tedavi yöntemleri birebir aynıdır. O yüzden sizin için hangi şehre ulaşmak daha kolay olacaksa o şehri tercih edebilirsiniz.

Tedaviye gelirken mümkün olduğunca kendinize güvenmeniz, sabır ve irade ile önerilen çalışmaları yapmanız ve pes etmemeniz önemli konulardır. Vajinismus tedavisi sonrası çiftleri son derece güzel bir süreç beklemektedir.

Vajinismus Tedavisi İstanbul Fiyat

Vajinismus tedavisi İstanbul fiyatları tüm merkezlerimizde aynıdır. tedavi ücretleri aynıdır. Tedaviler paket ücretlendirme şeklinde yapılmakta ve maliyet ilk seansta hastalığın derecesine göre belirlenmektedir. Vajinismus tedavi fiyatları ile ilgili bilgi almak için hastalarımızın kliniği aramaları uygun olacaktır.

 • Gerçekten ben başarabildiysem herkes başarabilir.03.06.2022

  Asla yalnız değilim. Türkiye'de bir çok kadının yaşadığı , bazen kendine bile itiraf edemediği bir hastalık " Vajinismus. Ben kondine bu durumu kısa sürede kabul ettirerek hemen bir araştırma yaptım. İnternette "Vajinismus " yazınca bir çok sayfa çıktı karşıma. Ama Dr Süleyman Eserdağ yorumlarına baktığımda asla yalnız olmadığımı, bu durumun kısa sürede çözülebileceğini okudum. Bane umut veren bir çok h... Devamını Oku...

 • Zaman kaybetmeyin ve beklemeyin kendi kendine birşey olmuyor çünkü03.06.2022

  Herkesin emeğine sağlik Mutlu sona ulaştık ve sonunda orunu olan herkes beklemeden Dr. Servet Hanim le Safinaz Kara Hanima gelmenizi tavsiye ediyoruz. Zaman kaybetmeyin ve beklemeyin kendi kendine birşey olmuyor çünkü . Sevgiler.... Devamını Oku...

 • Başardım mutluyum.16.01.2021

  Sevgili Hera Kliniği ve çalışanarı bu güler yüzünüz bence bütün insalara huzur ve sakinlik veriyor, ben tam umudu kaybetmişken bana tekrar umut aşıladınız, bugüne kadar gittiğim yaptığım ne varsa hepsi benim için bir hazin son olarak bitti ve bugün sosyal medya aracılığı ile sizi buldum. Ama iyi ki de buldum. Hiç acı hissetmedim. 4. seansımda herşey mutlu zurulu ve hem kendime hem size ve hemde eşime çok... Devamını Oku...

 • 52 yaşımda HERA Hanımla tanıştım.01.01.2021

  Merhaba Hera Klinik'e vajinismus şikayetiyle gelen herkesle paylaşmak istediğim birkaç cümle var, çok da uzatmak istemem. Ben 52 yaşındayım. Hayatta her şeye sahiptim çok şükür ama vajinismus yüzünden bir aile kuramadım, çocuk sahibi olamadım. 52 yaşımda HERA ile tanıştım. Hayatım 5 günde değişti. 5 günde kendime güvenim, kadınlığıma inancım yerine geldi. Bu bilgiyi, benim yaşadığımı yaşayan her kadınla ... Devamını Oku...

 • Boş yere 4 yıl eziyet çekmişiz.18.09.2020

  Buraya gelmeden önce çok büyük bir inançsızlık ve hayal kırıklığı ile yaşıyordum. 4 yıllık evliyim ve yarın evlilik yıl dönümümüz. Ancak ben bir bebeğe sahip olduktan ve bugün tedavimin son gününü de bitirdikten sonra ilk kez kendimi tam bir eş gibi hissediyorum. Burada güleryüzlü tüm çalışanlara ve Ceren hanıma sonsuz teşekkürler. Boş yere 4 yıl eziyet çekmişiz.... Devamını Oku...

 • Şaka gibi gelse de 2 günde vajinismusu yendim :)20.08.2020

  Tarafımızca, öncelikle size çok teşekkür eder çalışmalarınızın devamını dilerim. Ben 2,5 yıllık evliyim. Ve bu evliliğim boyunca eşimle hiçbir cinsel ilişkiye giremedim. Eşimin bana dokunmasına izin vermedim. Çünkü canımın yanacağından çok korkuyordum. Her denememiz bir kabus gibiydi. Ben ne kadar bu işin üstesinden geleceğim desem de olmuyordu. Ve çok üzülüyordum psikolojik olarak çöküntüye uğramıştım.... Devamını Oku...

 • Keşke daha önce gitseydim.14.08.2020

  Evet bende Şenay hanımcım sayesinde vajinismusu yenenlerdeniz :) çok şükür bitti. 10 Temmuz da tedavim bitti deneme yaptık ve oldu. Gün geçttikçe ilişki daha iyi oluyor. Bende 3 sene bu hastalığı geçtim önce psikolog sonra bir kadın doğum uzmanına gittim sonuca ulaşamadım. Psikolojik olduğunu bildiğimden eşimle zamana bıraktık ama olmadı rahata da alıştık üstüne gitmedik yllar geçti. Kadınlar klulübünde ... Devamını Oku...

 • Bir Hastamızdan Vajinismus Şiiri24.04.2019

  Hayaldi benim için iyileşebilmek Evliliğim bitecek diye hergün düşünmek Rabbime yalvardım Al canımı bitsin bu içimdeki kıyamet Kader mi bu dedim Lanet ettim, varlığımdan tiksindim İntiharı düşündüm, çok çaresizdim. Ne çok araştırdım; hacısıydı, hocasıydı İyileştiremedi hiç biri, hepsi de dolandırıcıydı Kabahat bendeydi, taaa en başta bulmuştum Hera’yı Sorundu çünkü şehir dışında olması. Ümitlerim bitmi... Devamını Oku...

 • Vajinismus Kader Değilmiş24.04.2019

  Değerli doktorum Süleyman Beye; Merhaba Süleyman Bey nasılsınız? Öncelikle bana verdiğiniz cesaret ve benim gibi sürekli ağlayan bir hastayla uğraştığınız için çok teşekkür ederim. Aslında size olan minnettarlığımı anlatmaya kelimeler yetmez siz bana benim için imkansız olan bir şeyin ne kadar kolay olduğunu öğrettiniz. Bir gün bu mektubu yazacağımı hayal bile edemezdim. Ben 21 yaşında 5 yıllık evliyim... Devamını Oku...

 • Kendime Güvenim Geldi!22.04.2019

  Değerli Doktorum Süleyman Beye; Gerçekten o kadar umutsuzdum ki, daha binadan girer girmez geri dönmeyi aynı anda düşünmedim değil… Kendime hiç güvenmiyordum. Çünkü ilk psikolog deneyimimiz olumsuz sonuçlanmıştı. Bana çok komik gelse de Haydar Dümen’e dahi gitmeyi göze almıştım. İnternette araştırmadığım site, aramadığım konuşmadığım doktor kalmamıştı. Hepsinden de aldığım yanıtlara umutlar bağlamaya ba... Devamını Oku...

SORU SOR
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiCinselliği Ertelemeyin! Özğürleşin
0552 677 55 15
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.
Kabul EtReddetÇerez Politikası