vaginismus centerAzərbaycan VaginizmArabia Vaginismuscentre vaginismeDie Vaginismus – Behandlung

Vajinismus Merkezi / Vajinismus Tedavisi / Vajinismus Tedavi Ücretleri
Vajinismus Tedavi Ücretleri Pahalı Mıdır?

Vajinismus Tedavi Ücretleri

Vajinismus tedavileri ülkemizde genelde özel merkezler tarafından verilmektedir. Hastaların akıllarına gelen ilk sorulardan birisi de Vajinismus tedavisi pahalı mıdır’ sorusudur.

Vajinismus tedavi ücretleri, fiyatlar, vajinismus tedavi maliyetleri merkezden merkeze oldukça değişen fiyatlardadır. Bu sayfada vajinismus tedavisi için fiyatlar ve ücretlendirme şekilleri hakkında bilgiler yer almaktadır.

Vajinismus Tedavi Ücretleri Nasıldır?
Bazı vajinismus müesseseleri seans ücretlendirmesi, bazılar ise tedavinin tamamı için “paket ücret” tarifesi uygulamaktadırlar:

1) Vajinismus için “seans” ücretlendirme: Vajinismus tedavisi için seanslar, seans ücreti alan merkezlerde ortalama 40 dakikadır. Vajinismus tedavileri çoğu merkezde 3 ile 6 ay arasında sürebilir. Bu yüzden uzayan tedaviler çiftlere maddi açıdan sorun teşkil edebilir. Topyekûn bakıldığında, seans olarak fiyatlamalar paket ücretlendirmeye oranla çok daha pahalıya gelebilir. Çünkü tedavi maliyetleri, uzayan tedavilere bağlı olarak artmaktadır.

2) Vajinismus “paket” ücret tarifesi: Paket ücretlendirme ilk seansta yapılan jinekolojik değerlendirme sonucunda vajinismus derecesine göre belirlenmektedir. Vajinismus tedavi süresi uzasa da maliyet artışı ortaya çıkmayacaktır.

Görüldüğü üzere vajinismus tedavi ücretleri için “paket ücretlendirme tarifesi” tercihi daha mantıklıdır.

Bazı vajinismus çiftleri tedavilerin pahalı olduğunu ifade etmektedirler. Ancak yıllarca süren problemlerini çok kısa bir süre içerisinde çözmek hem maddi hem de manevi olarak büyük bir rahatlama gerçekleştirecektir.

Vajinismus tedavi fiyatları, tüp bebek yapmaktan daha ucuzdur
Vajinismus tedavi fiyatları, tüp bebek uygulamalarına göre daha ucuzdur. Hatta cinsel terapiyi kabul etmeyerek yalnızca tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmak isteyen vajinismus hastaları vardır. Tüp bebek tedavi masrafları genelde vajinismus tedavi ücretlerine göre çok daha yüksektir.

Diğer taraftan tüp bebek tedavilerinde gebelik başarı oranı % 40’larda iken, vajinismus tedavileri doğru ve bilimsel tekniklerle uygulandığında başarı oranı % 100’e yakındır. Ayrıca tüp bebek tedavilerinde kullanılan hormon ilaçlarının pek çok yan etkileri mevcuttur ve tüp bebek tedavileri sonrası oluşan gebeliklerdeki riskler, normal yolla olanlara göre çok daha fazladır.

Tüm bu nedenlerle vajinismus sorunu nedeni ile çiftlere tüp bebek tedavileri gibi kısırlık tedavilerini asla önermemekteyiz. Vajinismus bir kısırlık sorunundan çok, bir cinsel sorundur ve cinsel terapi ile tedavi edilmelidir.

Diğer bir nokta da vajinismus merkezi seçiminizdeki tek kriter vajinismus tedavi fiyatları ve ücretler olmamalıdır. “En maliyetli tedavi, başarısızlıkla sonuçlanan tedavidir”.

Bilgi ve tecrübe sahibi merkezlere ulaşabilmek, vajinismusun üstesinden gelerek kesin çözüm sağlamak için internette ayrıntılı bir araştırma yapmanızı öneririz.