vaginismus centerAzərbaycan VaginizmArabia Vaginismuscentre vaginismeDie Vaginismus – Behandlung

vajinismus

Vajinismus

Vajinismus günümüzde kadınlarda çok sık karşılaşılan bir hastalık olmakla birlikte, bayanların korkulu rüyası haline geldi. Peki bu vajinismus nedir diye soracak olursanız; Vajinismus, vajinada bulunan taban kasların kasılmasıyla, ilişkinin gerçekleşmeme halidir. Tedavi edilmediği sürece boyunca, ilişki gerçekleşmez, gerçekleştirilmeye çalışılsa da ağrılı ve acılı geçmektedir. Buda birlikteliklerin ve ilişkilerin yıpranmasına, bireylerin psikolojik olarak bunalıma girmelerine bile neden olmaktadır.

Vajinismus nedir konusuna gerekli açıklık getirildikten sonra, önemli olan husus, nasıl tedavi edileceği, ve doğru bir merkezde vajinismustan nasıl kurtulacağımızı öğrenmemiz gerekiyor.

vajinismus

Peki bu sorundan kurtulmak için ne yapmamız gerekir dersek, en kısa sürede bu konuda eğitim almış, daha önce bir çok vajinismus hastasını başarılı bir şekilde tedavi etmiş bir uzmandan destek almak ve vajinismus tedavisi olarak, mutlu aile yaşamımıza devam etmektir. Bu tedaviler günümüzde bir çok merkezde yapılmasına rağmen, çok az bir merkezde başarılı tedaviler görülmektedir.

Yanlış uzman ve yanlış merkez seçiminden dolayı bir çok hasta bu sorundan kurtulamadığı gibi, maddi ve manevi olarak yıpranmaktadır. Bu da kişilerin bu sorunu sürekli ertelemelerine, bununla birlikte cinsel ve sosyal hayatlarında ciddi olumsuz etkilere neden olmaktadır.

Konuyla ilgili Op.Dr.Süleyman Eserdağ bizlere vajinismus tedavisinde, bilinçsel ve hasta dostu tedaviler ile, 3 günde %100 başarı ile kurtardıklarını bildirmektedir. Web Sitesinden hasta mektupları ve gelen maillere bakılırsa, bir çok meslek grubundan ve ülkemizin bir çok ilinden özelliklede ankara, istanbul, izmir ve bursa gibi büyükşehirlerden gelen hastalar olmaktadır.

Vajinismus tedavilerinde kullanılan teknikleri hastaların gerek psikolojik, gerekse tedaviye yanıt verme süresini çok etkilemektedir. Bu konuda tedaviyi gerçekleştiren uzmanın hastanın olmasını istemediği, egzersiz ve muayene biçimlerinden sakınmalıdır.

Parmak egzersizleri gibi bir çok hasta tarafından kabul görmeyen ve red edilen tedaviler kesinlikle uygulanmamalıdır. Bu sayede hastanın tedaviye karşı olumlu bakışı, huzurlu ve rahat bir tedavi imkanı ile, kişi kısa bir sürede rahat bir şekilde vajinismustan kurtulmaktadır.

Ankara dışından gelen ve vajinismus tedavisi olmak isteyen hastalarımız için, onların konaklama ve ulaşım imkanlarında yardımcı olmak için, asistanlarımızdan ve web sitemizden gerekli bilgileri alabilirler.

Merkezimizde uygulanan tedavi ve hizmetlerde bayan asistanlarımız sizlere her zaman destek olmakla birlikte, sormak istediğiniz tüm soru ve sorunlarınızda sizlerle olacaktır.

Sizde bu sorunu aşıp, vajinismus ankara tedavi merkezinde bu sorundan kurtulabilirsiniz.